Prestiżowe wyróżnienie dla NFOŚiGW za program dopłat do kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jako jedyna polska instytucja, otrzymał prestiżowe wyróżnienie - Certyfikat Dobrych Praktyk Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego 2011 (Best Practice Certificate EPSA 2011). Certyfikat przyznano za program dopłat do kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych.

Na konkurs o Europejską Nagrodę Sektora Publicznego - EPSA 2011 (European Public Sector Award) 34 kraje i instytucje europejskie złożyły łącznie 274 wnioski, z czego 21 wniosków pochodziło z Polski. Certyfikat Dobrych Praktyk EPSA 2011 uzyskało 58 projektów reprezentujących 18 europejskich państw, w tym tylko jeden z Polski - NFOŚiGW za program "Dopłaty na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla osób fizycznych
i wspólnot mieszkaniowych".

Wyróżnienie dla NFOŚiGW przyznano w jednej z trzech kategorii konkursowych - Going Green: Concrete Solutions from the Public Sector (ochrona środowiska: konkretne rozwiązania pochodzące z sektora publicznego). To pierwszy program dopłat NFOŚiGW kierowany do gospodarstw domowych i wspólnot mieszkaniowych. Dzięki współpracy z bankami, dopłaty do solarów dostępne są dziś na terenie całego kraju, mówi Maria Milewska, Kierownik Zespołu ds. Banków i koordynator programu dopłat do kredytów na kolektory. Z grona 58 finalistów, już 5 września 2011 r. międzynarodowe jury wybierze zwycięzcę, który otrzyma główną nagrodę EPSA 2011.

Europejska Nagroda Sektora Publicznego EPSA organizowana jest przez Europejski Instytut Administracji Publicznej w Maastricht. Stawia sobie ona za cel stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń o dobrych praktykach i innowacyjnych rozwiązaniach w administracji publicznej.

W 2011 r. konkurs podzielono na trzy kategorie:

  1. Smart Public Service Delivery in a Cold Economic Climate (obsługa obywatela w trudnych warunkach gospodarczych).
  2. Opening up the Public Sector through Collaborative Governance (współpraca instytucji sektora publicznego z partnerami społecznymi).
  3. Going Green: Concrete Solutions from the Public Sector (ochrona środowiska: konkretne rozwiązania pochodzące z sektora publicznego).

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2011 r. w Maastricht w Holandii. Szczegółowe informacje o nagrodzie EPSA 2011 znajdują się na stronie http://www.epsa2011.eu/, zaś szczegółowe informacje o programie dopłat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do kolektorów słonecznych znajduje się na stronie http://nfosigw.gov.pl/kolektory.

źródło: NFOŚiGW

Dodano: 2011-09-05
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej