Trwa konkurs na "Gminę przyszłości 2011"

Już tylko do końca września 2011 r. gminy aktywnie działające na rzecz poprawy klimatu mogą zgłaszać swój udział w ogólnopolskim konkursie "Gmina przyszłości", którego celem jest wyłonienie polskich gmin, aktywnie inwestujących w ochronę klimatu i w ten sposób już dziś wpisujących się w założenia polityki energetycznej Polski i UE.

Dotychczas do rywalizacji w konkursie "Gmina przyszłości 2011"stanęły gminy z województw warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i małopolskiego. Swoich faworytów mogą wspierać internauci oddając głos na stronie www.kibicujklimatowi.pl.

Celem konkursu "Gmina przyszłości 2011" jest wyłonienie gmin, które już dziś realizują główne założenia polityki energetycznej Polski i UE poprzez wdrażanie i edukowanie na temat innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych. Dotychczas do konkursu zgłoszono m.in. projekty instalacji 100 systemów solarnych, modernizacji systemów ciepłowniczych oraz budowy pierwszej w Polsce szkoły pasywnej.

W konkursie mogą wziąć udział gminy miejskie, wiejskie oraz miejsko-wiejskie. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie projektu w przynajmniej jednej z dwóch kategorii:

  1. Innowacje dla klimatu - projekty wykorzystania innowacyjnych, przyjaznych środowisku i człowiekowi rozwiązań energetycznych, które już dziś wpisują się w politykę energetyczną Polski i Unii Europejskiej.
  2. Promotor innowacji - gminy, które aktywnie edukują w zakresie budowania świadomości ekologicznej oraz wykorzystania innowacyjnych, przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych.

Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do 30 września  2011 r, pod adresem e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeń znajduje się na stronie www.kibicujklimatowi.pl. Więcej informacji nt. konkursu można uzyskać także pod numerem telefonu (22) 321 51 00.

Innowacyjność oraz oryginalność zgłoszonych projektów oceni Kapituła konkursu, w skład której wchodzą:

  • dr inż. Arkadiusz Węglarz, Krajowa Agencja Poszanowania Energii;
  • dr Andrzej Hałasiewicz, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polski;
  • dr Filip Elżanowski, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego;
  • Sylwester Śmigiel, Przewodniczący Forum Rozwoju Efektywnej Energii;
  • Bożena Wróblewska, Kierownik Działu Innowacji, GASPOL.

źródło: www.kibicujklimatowi.pl

Dodano: 2011-09-12
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej