Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych źródłem wiedzy na temat budownictwa energooszczędnego

Największa w Polsce inicjatywa promująca budownictwo energooszczędne odbędzie się w dniach 5-7 listopada we Wrocławiu. W ramach VI Międzynarodowych Dni Domów Pasywnych odbędzie się III Akademia Energooszczędności (5 listopad) oraz Targi Budownictwa Energooszczędnego (6-7 listopad).

Ta międzynarodowa impreza jest doskonałą okazją do zaprezentowania nie tylko pierwszego i do tej pory jedynego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce, ale także przekazania wiedzy dotyczącej coraz prężniej rozwijającego się budownictwa energooszczędnego.

W ramach Akademii Energooszczędności organizowanej przez biuro projektowe Lipińscy, specjaliści z branży budownictwa energooszczędnego podzielą się praktyczną wiedzę i doświadczeniem. Nie zabraknie kwestii związanych z nowymi technologiami oraz zagadnieniami prawnymi.

Współorganizatorem Akademii jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który z tej okazji ogłosił konkurs na najlepszą pracę magisterską dotyczącą nowatorskich rozwiązań technologicznych propagujących energooszczędność i ekologię, spośród studentów dolnośląskich uczelni. To wymierny efekt dotychczasowych, skutecznych działań mających  na względzie zaszczepienie w Polsce proekologicznego myślenia.

Celem organizowanej przez Lipińscy Domy III Akademii Energooszczędności oraz Targów Budownictwa Energooszczędnego jest promowanie dobrych praktyk w budownictwie - od projektu, po realizację.

Wśród poruszanych tematów będą:

  • praktyczne wykorzystanie rozwiązań zmniejszających zużycie energii,
  • pozyskanie energii alternatywnej do poprawy bilansu cieplnego budynku,
  • prawidłowe szacowanie nakładów inwestycyjnych związanych z budową domu energooszczędnego.

Zaproszeni goście opowiedzą także o wykorzystaniu nowych technologii w budownictwie oraz o tym:

  • jak nie utracić zakładanych znakomitych parametrów zapotrzebowania na ciepło, poprzez zlekceważenie negatywnego wpływu mostków termicznych?
  • jak dobór nowoczesnych systemów grzewczych wpływa na realne koszty ogrzewania?
  • jak połączyć dobre parametry materiałów izolacyjnych z wytrzymałością materiałów konstrukcyjnych?

źródło i zdjęcie: www.lipinscy.pl

Dodano: 2009-10-27
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej