Innowacje na RENEXPO? Poland 2011

W Warszawskim Centrum EXPO XXI, w dniach 26 - 28 października 2011 r. odbędą się Międzynarodowe Targi RENEXPO? Poland. Mimo, iż targi te świętują swoją premierę w Polsce, stały się jednymi z największych w Polsce, biorąc pod uwagę energię odnawialną i energooszczędne budownictwo. Około 75 wystawców z branży OZE przedstawi swoje wyjątkowe produkty i usługi.

Firma ZEN przedstawi ofertę ekonomicznych systemów solarnych, które bazują na konstrukcji umożliwiającej automatyczne podążanie w dwóch osiach dwóch płaskich kolektorów słonecznych, lub parabolicznego lustra skupiającego słoneczne promieniowanie bezpośrednie. W zależności od strefy klimatycznej solarne zestawy mogą być ekonomicznie wykorzystywane do ogrzewania cieplej wody użytkowej lub wytwarzania chłodu bez używania energii elektrycznej. Paraboliczne zwierciadła obracające się za słońcem mogą być wykorzystywane w autonomicznych systemach do odsalania wody morskiej.

Firma ASKET zaprezentuje na targach RENEXPO? Poland 2011 unikatową i innowacyjną w skali światowej technologię BIOMASSER brykietowania wilgotnej agrobiomasy bez jej suszenia.

Firma SOLVER Sp. z o.o. to producent wysokiej jakości kolektorów słonecznych o różnych wymiarach, firma świadczy też usługi związane z realizacją zamówień, projektowaniem i montażem instalacji solarnych w programach "Słoneczna Gmina".

Bardzo ciekawe produkty ma w swojej ofercie firma AQUAEL Sp. z o.o. Produkuje ona elektrownie wiatrowe, które pozwalają na wywarzanie czystej energii przez cały rok i są niezależnym źródłem energii. Ciekawym produktem jest latarnia hybrydowa z wiatrakiem, panelami słonecznymi i z lampą LED. Latarnie tą charakteryzuje ciekawy design, można ją postawić nawet tam, gdzie nie ma dostępu do konwencjonalnej sieci energetycznej. Prace latarni kontroluje sterownik, który steruje ładowaniem akumulatorów oraz włączanie i wyłączanie lampy. Produkt może służyć do oświetlenia przystanków autobusowych, parkingów, przejść dla pieszych i wiele innych miejsc.

Firma REN Energy zaprezentuje turbinę wiatrową WindTronics BTPS 6500, która rozpoczyna swoja prace już przy prędkości wiatru 0,2 m/s. Produkt ten otrzymał wiele nagród za swoją efektywność i pozytywny wpływ na środowisko. Turbina ta zawsze się obraca i produkuje energię, mówią przedstawiciele REN Energy Sp. z o.o.

W4E Centrum Energii Wiatrowej co roku wprowadza na rynek co najmniej jedną światową nowość.  W tym roku firma została wyróżniona w konkursie "Lider Nowoczesnych Technologii". W 2008 r. firma przedstawiła prototyp eko-przystanku, a w 2009 r. rozpoczęła prace nad wykorzystaniem turbin wiatrowych w tzw. układach skojarzonych. Koncepcja dotyczyła połączenia elektrowni wiatrowych z układami fotowoltaicznymi, elektrowniami biomasowymi oraz źródłami geotermalnymi.

Glen Dimplex to największy na świecie producent urządzeń grzewczych oraz jeden w wiodących specjalistów w dziedzinie pomp ciepła. Międzynarodowy certyfikat jakości dla pomp cieplnych DACH/EHPS to gwarancja najwyższej jakości we wszystkich obszarach stosowania.  Dla zainteresowanych jest aplikacja Dimplex Heat Pump App, która umożliwia zdalne sterowanie pompą ciepła.

Kostka & Paszkowski Spółka Komandytowo-Akcyjna to twórca oryginalnych i opatentowanych rozwiązań z zakresu izolacji cieplnej elementów przeźroczystych. Firma buduje i testuje prototypy oraz proponuje metody wdrażania do produkcji.

Wystawcą na RENEXPO? Poland to także firma Wachelka INERGIS S.A., która na pytanie o innowacje przytacza chociażby przykład swojej siedziby. Jest to bowiem budynek, w którym zastosowano najnowsze rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Główną innowacją jest pompa ciepła połączona z gruntowym kolektorem pionowym. Latem wykorzystywane jest chłodzenie pasywne. Kolektory słoneczne podgrzewają wodę, a wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia wymaganą wymianę powietrza w pomieszczeniach. Autorski system automatyki pozwala dostosować poszczególne parametry do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, chłód oraz wentylacje.

Na RENEXPO? Poland nie mogło także zabraknąć lidera w sprzedaży pomp ciepła w Polsce, firmy NIBE-BIAWAR. Jednym z kilku czynników przyczyniających się do osiągnięcia pozycji lidera w sprzedaży pomp ciepła na polskim rynku było zaprojektowanie nowoczesnego, kolorowego wyświetlacza, z czytelnym menu sterowania w języku polskim. Pompy ciepła NIBE dają ogromne możliwości poszerzania funkcji systemu, a także jego konfiguracji z dodatkowymi urządzeniami grzewczymi jak np. kotły, kolektory słoneczne lub ogrzewacz wody. Przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów, oprócz ogrzewania domu i wody, pompa może pełnić funkcję chłodzenia budynku w okresie letnim, wentylacji z odzyskiem ciepła. Ma ona także możliwość sterowania aż czterema obiegami grzewczymi, ogrzewaniem wody basenowej, systemem solarnym itp., a wszystkie te funkcje mogą być sterowane za pomocą jednego sterownika, tego w który wyposażona jest pompa ciepła NIBE.

Buderus to uznana marka urządzeń grzewczych, w ofercie znajdują się m.in. kotły gazowe, olejowe oraz na paliwa stale, pompy ciepła i kolektory słoneczne, grzejniki i kominki oraz regulatory i osprzęt.

SANITO to dystrybutor inteligentnych systemów grzewczych na stale współpracujący z firmą Viessmann. Innowacją tej firmy jest pompa Vitocal 300-A, która otwiera nowy rozdział w zakresie pomp ciepła powietrze/woda. Nowoczesna technika gwarantuje najwyższą wydajność w każdych warunkach eksploatacji. Pobieranie ciepła wprost z otaczającego nas powietrza i wykorzystanie go do ogrzewania lub chłodzenia budynku oraz ogrzewania ciepłej wody użytkowej - brzmi zachęcająco. Ale zimą, kiedy potrzeba dużo ciepła do ogrzewania budynku, powietrze ma niską temperaturę. Jednak, pompie ciepła Vitocal 300-A wcale to nie przeszkadza. Efektywnie pozyskuje ciepło z powietrza, nawet przy temperaturach zewnętrznych -20°C. Przy temperaturze powietrza 6°C może ogrzewać wodę zasilającą instalację grzewczą do 60°C.

HOBAS System Polska Sp. z o.o. jest producentem i dostawcą systemów rurowych CC-GRP do budowy, renowacji oraz nowatorskiego zastosowania metodą tradycyjną jak i bezwykopową. Rury CC-GRP posiadają ponad 50-letnią tradycję. Wykonywane są z mieszaniny składników: żywicy poliestrowej, włókna szklanego, piasku kwarcowego oraz mieszaniny węglanu wapnia z żywicą. Rury HOBAS stosowane są na całym świecie w instalacjach wodociągowych, kanalizacyjnych, odwodnieniach, melioracji, zastosowaniach przemysłowych, a także w energetyce wodnej.

To tylko wybrane przykłady innowacji, które będą prezentowane podczas RENEXPO? Poland, wiele więcej będzie można zobaczyć na miejscu.

źródło i zdjęcie: RENEXPO

Dodano: 2011-10-13
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej