Projekty domów
Zobacz wszystkie projektyProekologiczna kampania ?Energicznie chroń środowisko?
Program "Energicznie chroń środowisko" ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w zbiórkę i recykling zużytego sprzętu RTV i AGD.
Adresatami akcji "Energicznie chroń środowisko" są wszyscy, którzy nie wiedzą, co zrobić z elektrozłomem trzymanym w domach, a chcą się go pozbyć w prawidłowy sposób - zgodnie z prawem, nie szkodząc jednocześnie środowisku.
Ważnym celem kampanii jest również rozbudzenie świadomości, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie jest bezwartościowym śmieciem. Wysłużone urządzenia, wyrzucone na wysypisko, zatrują i oszpecą środowisko. Poddane recyklingowi - przyczynią się do znacznych oszczędności. Części, z których są zbudowane, można odzyskać i wykorzystać na nowo w przemyśle. Przewody i płytki miedziane, rzadkie metale, tworzywa sztuczne, szkło, związki chemiczne znajdujące się w bateriach to cenne elementy i surowce, które czeka drugie życie w nowych urządzeniach.
Pomysłodawcą kampanii "Energicznie chroń środowisko" jest spółka KGHM Ecoren z Lubina, której wszystkie działania mają charakter proekologiczny. Firma zajmuje się pozyskiwaniem metali i związków metali z odpadów przemysłowych, m.in. z kwaśnych roztworów pomiedziowych oraz z ceglanej wymurówki, produkuje również kruszywa drogowe z żużlu pohutniczego. Wśród swoich pracowników spółka organizuje akcję zbierania zużytych baterii.
Najnowszą proekologiczną inwestycją KGHM Ecoren jest uruchomienie zakładu przetwarzania elektroodpadów w Rynarcicach k. Lubina. Nowoczesna linia produkcyjna będzie przetwarzać 7 ton zużytego sprzętu na godzinę, czyli 12 tys. ton rocznie. W procesie przeróbki ze starego sprzętu RTV i AGD odzyskiwane będą różne cenne frakcje: od złomu stalowego żelaznego oraz złomu nierdzewnego, przez kable i przewody miedziowe w otulinie plastikowej, całą paletę płytek drukowanych, po złom aluminiowy i miedziany oraz plastiki: PCV, PP i PE. Inwestycja KGHM Ecoren w Rynarcicach zbliży Polskę do realizacji unijnej dyrektywy, nakazującej zebranie w ciągu roku 4 kg elektrozłomu w przeliczeniu na jednego obywatela.
Szczegółowe informacje na temat kampanii na stronie www.elektroodpady.ecoren.pl.
Powiązane publikacje
![]() |
Wybieramy dachówkę ceramiczną
Dodano: 2018-04-25 |
![]() |
Naprawa elewacji po zimie
Dodano: 2018-04-23 |
![]() |
Renowacja drewnianych mebli ogrodowych
Dodano: 2018-04-20 |
![]() |
Baterie kuchenne. Propozycje Ferro
Dodano: 2018-04-18 |
![]() |
Jak zarządzać ciepłem w swoim domu?
Dodano: 2018-04-11 |
![]() |
Słonecznych Świąt Wielkanocnych
Dodano: 2018-03-30 |
Zobacz wszystkie aktualności |
Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej
Zdaniem eksperta

Planujesz budowę lub remont dachu? Kluczem do sukcesu jest nie tylko inwestycja w wysokiej jakości materiały budowlane i profesjonalny projekt, ale również wybór fachowej ekipy dekarskiej, która zrealizuje wszystkie prace zgodnie ze sztuką. Podpowiadamy zatem, jak wybrać wiarygodnego i profesjonalnego dekarza.
redakcja@ekobudowanie.pl
