Poradnik "Ocieplenia od A do Z" dla inwestorów i mieszkańców

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) wydało pierwszy numer własnego magazynu "Ocieplenia od A do Z". Poradnik w przystępny sposób przybliża kluczowe, z punktu widzenia inwestora i użytkownika, zagadnienia dotyczące ocieplania budynków.

Pierwszy numer periodyku "Ocieplenia od A do Z" dedykowany jest w sposób szczególny dla spółdzielni mieszkaniowych oraz firm zarządzających nieruchomościami. Podmioty te realizują na dużą skalę projekty ociepleniowe, a rezultaty tych prac stanowią potem integralną cześć architektury naszych miast. Stanowią także grupę odbiorców bardzo zainteresowaną obniżeniem kosztów energetycznej eksploatacji budynków. Dlatego właśnie do tych grup skierowaliśmy pierwszy numer magazynu. Chcemy wspierać inwestorów i zarządców w dobrym przygotowaniu i wykonaniu termoizolacji ścian, mówi prezes Zarządu SSO, Wojciech Szczepański.

 

"Ocieplenia od A do Z" to kompendium wiedzy niezbędnej do podjęcia trafnych decyzji w każdej fazie procesu ocieplania. Podpowiadamy, jak wybrać system ociepleń i jak kontrolować przebieg prac wykonawczych. Pokazujemy różnice pomiędzy działaniem kompletnych układów ETICS od jednego producenta a marnymi efektami, jakie daje zastosowanie zestawów przypadkowo dobranych, niejednorodnych produktów do ocieplania. Tłumaczymy, dlaczego tak ważny jest projekt techniczny - bez takiego dokumentu nie powinno się w ogóle podejmować prac ociepleniowych. Podpowiadamy też, z jakich niedopatrzeń na etapie projektowania i wykonawstwa wynikać mogą ewentualne późniejsze problemy pojawiające się na elewacjach, tłumaczy Szczepański.

Periodyk jest  elementem misji edukacyjnej, którą Stowarzyszenie konsekwentnie realizuje od 8 lat. Początkowo skupialiśmy się ma opracowaniu specjalistycznych wytycznych i instrukcji technicznych. Dostrzegliśmy jednak potrzebę przybliżenia tematyki ocieplania ścian zewnętrznych szerszemu gronu odbiorców. Temu służy zarówno nasz nowy poradnik, jak również obecność naszych ekspertów w mediach. W ramach SSO pracuje grupa specjalistów o ogromnym doświadczeniu technicznym i rynkowym, dlatego chcemy się dzielić ich wszechstronną wiedzą z tymi, którzy na bieżąco jej potrzebują, podkreśla prezes Stowarzyszenia.

Pierwszy numer magazynu "Ocieplenia od A do Z" ukazał się w nakładzie 8 tys. egzemplarzy. Przeważająca część trafi bezpłatnie, w wysyłce bezpośredniej, do spółdzielni mieszkaniowych i firm zarządzających nieruchomościami w całej Polsce. W przygotowaniu jest następna edycja periodyku.

źródło i zdjęcie: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Dodano: 2011-10-27
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej