Idea RENEXPO znalazła w Polsce podatny grunt!

Warszawskie Centrum EXPO XXI, gościło Międzynarodowe Targi RENEXPO? Poland. Targi te świętowały swoją premierę w Polsce, a tematem przewodnim była energia odnawialna i energooszczędne budownictwo.

Idea RENEXPO znalazła w Polsce podatny grunt, powiedział prezes Grupy REECO Johann Georg Röhm, który zaszczycił swoją obecnością Ceremonię Otwarcia RENEXPO Poland. To jest bardzo trafne spostrzeżenie, ponieważ targi te są czymś nowym, dotąd niespotykanym na rynku polskim. To nie jest tylko wystawa, to także szereg konferencji, które uzupełniają wystawę. Na tych targach każdy znalazł cos dla siebie. I właśnie o to nam chodziło, mówi Marek Schinke, Project Manager Poland. Tak też było, obok specjalistów z branży, targi RENEXPO było miejscem dla hobbystów, a także osób prywatnych.

Konferencje zorganizowane w dniach 26 - 28 października 2011 r. w przyciągnęły stosunkowo dużą liczbę słuchaczy. Dużą popularnością cieszyła się konferencja "Fotowoltaika - Polska na tle krajów sąsiadujących", którą REECO Poland sp. z o.o. organizowała we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki. Sytuacja tego sektora w Polsce została pokazana na tle innych krajów europejskich, przedstawiono także pozytywne doświadczenia niemieckie. Omówiony został cały proces inwestycyjny, od pozyskania pozwoleń, po przyłączenie do sieci.

Wręcz oblegane było Forum Energetyki Odnawialnej, które przy współpracy z organizatorem targów przygotował nowopowstały Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej. Impreza przyciągnęła reprezentantów wszystkich sektorów OZE, ponieważ głównym jej tematem była nowa ustawa regulująca sytuację na polskim rynku energetyki odnawialnej. Celem było stworzenie listy barier dla OZE i pokazanie, co i jak należy uregulować, aby nowa ustawa rzeczywiście spełniła swój cel i była swego rodzaju lekiem na bolączkę polskiego sektora odnawialnych źródeł energii.

Konferencja "Biogaz w Polsce - potencjał, ryzyko inwestycyjne i perspektywy rozwoju do roku 2020" również wzbudziła duże zainteresowanie. Biorąc pod uwagę trudną sytuację na rynku, starano się pokazać, że przy tak dużym potencjale, jaki posiada Polska, warto, a wręcz należy inwestować w biogaz rolniczy.

"Dziś i jutro energetyki wodnej w Polsce i w Unii Europejskiej", konferencja i spotkanie projektu STREAMMAP były miejscem wymiany doświadczeń miedzy polskimi a zagranicznymi fachowcami. Konferencje zaszczycili swoim udziałem przedstawiciele sektora energetyki wodnej z Czech i Słowacji. Obecny był także D. Smith z Międzynarodowej Organizacji Energetyki Wodnej. Polskie Towarzystwo Energetyki Wodnej jako współorganizator okazało się niezastąpione.

Klaster Green Cars włączył się merytorycznie do przygotowania konferencji "Rynek pojazdów elektrycznych w Polsce - niezależność energetyczna". Pojazdy elektryczne były głównym, ale nie jedynym tematem konferencji. Poruszona była także tematyka inteligentnej energetyki oraz inteligentnego miasta.

Konferencja "Biomasa w Polsce - rozwój i perspektywy dla inwestorów" była przygotowana we współpracy z Polską Izbą Biomasy. Omówiono obecną sytuację w polskim sektorze biomasy i perspektywy z nim związane.

Workshop Pompy ciepła - nowe technologie, oszczędność  energii, analiza rynku i plany rządowe" zgromadził najważniejszych producentów pomp ciepła w Polsce, którzy również brali czynny udział w targach i prezentowali swoje produkty i usługi. Workshop od strony technicznej przedstawił zasady działania pomp ciepła i ich rodzaje.

"Budownictwo pasywne i remonty z użyciem komponentów budynku pasywnego" zgromadziło najważniejszych fachowców z branży, którzy przedstawili teoretyczne założenia domu pasywnego i pokazali, jak należy je realizować w praktyce.

Dzień Samorządowca i Dzień Rolnictwa to były inicjatywy niekomercyjne, których celem było przedstawienie możliwości i korzyści jakie niesie ze sobą energetyka odnawialna. Fundacja Promocji Gmin Polskich wręczyła statuetki Lidera Zielonej Energii najbardziej zaangażowanym samorządom w Polsce.

źródło: RENEXPO

Dodano: 2011-11-03
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej