Drewniane okna gwarancją ciszy

Drewniane okna są chętnie wybierane ze względu na klasyczne, naturalne piękno. Jako jeden z kluczowych elementów fasady często podkreślają jej estetykę i nadają budynkowi unikalny wygląd. Przy wyborze okien coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na walory estetyczne czy ochronę przed warunkami atmosferycznymi, ale również na parametr akustyczności okien. Jest to decydujący argument szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie poziom hałasu jest najwyższy.

Komfort spokoju w nowoczesnych budynkach zapewni zastosowanie okien drewnianych EC 90 SR 46  POL-SKONE w 2011 r. cechujących się ponadnormatywnym współczynnikiem izolacyjności akustycznej.

Okna EC 90 SR 46 firmy POL-SKONE doskonale wpisują się we współczesne trendy nowoczesnego budownictwa przyjaznego środowisku oraz posiadają bardzo dobre parametry techniczne. Oprócz walorów cieplnych i estetycznych okna EC 90 SR 46  zapewnią również ochronę akustyczną na wysokim poziomie, co jest ważne szczególnie w budynkach położonych w pobliżu ruchliwych ulic czy skwerów.

Poziom izolacyjności akustycznej okna wynosi  Rw = 46 dB, czyli jest prawie o jedną trzecią wyższy niż w standardowych rozwiązaniach. Na podwyższenie poziomu akustyczności pozytywnie wpływa zastosowanie w oknach EC 90 SR 46 specjalnego pakietu szybowego o izolacji akustycznej Rw(C;Ctr)=51(-2;-7) dla okna referencyjnego.

Izolację akustyczną okien POL-SKONE zapewnia specjalna budowa, w której wykorzystane zostały dwie tafle szkła o różnej grubości. Szyby laminowane pokryte są folią akustyczną. Ponadto zastosowano elastyczne połączenia między szybami, zaś przestrzeń między nimi wypełniono gazami o właściwościach tłumiących. Wmontowane 3-poziomowe uszczelnienia Inter-Deventer stanowią dodatkową ochronę zarówno pod względem izolacji akustycznej jak i cieplnej. Spokój i cisza, jaką da zastosowanie w domu okien EC 90 SR 46 pozwoli podnieść komfort życia jego mieszkańców.

Wysoka jakość drewna to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na trwałość okien. Jednoramowe okna EC 90 SR 46 POL-SKONE zostały wyprodukowane z solidnej kantówki sosnowej klejonej warstwowo, grubość skrzydła i ościeżnicy wynosi 90mm. W zależności od koloru drewno okno poddawane jest malowaniu trzy lub czterowarstwowo. Zwiększa to dodatkowo jego odporność zarówno na warunki atmosferyczne, jak i korozję biologiczną. Zastosowane w oknach EC 90 SR 46 okucia obwiedniowe Roto NT z funkcją mikrowentylacji, wpływają na lepszą cyrkulację powietrza. Wmontowany okapnik aluminiowym z wkładką termiczną zabezpiecza przed przenikaniem chłodu w strefie podokiennika, zaś rama i fasada budynku są chronione przed zaciekami i zabrudzeniami. Pięć sposobów otwierania pozwala na dopasowanie okna do miejsca jego użytkowania. Szerokie możliwości wyboru kreacji wyglądu okna uzupełnia kilka rodzajów szprosów, kilka rodzajów kolorów okapnika, okapniczka i osłonek na zawiasy.

źródło i zdjęcie: POL-SKONE Sp. z o.o.

Dodano: 2011-12-09
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej