Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

DLH Poland w zgodzie ze środowiskiem

Firma DLH Poland w trosce o środowisko naturalne, dbając o zachowanie zasobów lasów tropikalnych aktywnie działa na rzecz ochrony leśnych ekosystemów. Chcąc odpowiedzialnie dostarczać egzotyczne drewno, wykorzystywane we wnętrzach i na elewacjach nowoczesnych projektów architektonicznych bierze aktywny udział w wieloletnich programach przywracania kompleksów leśnych.

Firma DLH Poland, importer i dystrybutor drewna egzotycznego od wielu lat angażuje się w ochronę środowiska naturalnego. Stąd też podejmuje intensywne działania ekologiczne, chroniące lasy tropikalne. Drewno DLH Poland od lat oznakowane jest logo certyfikatu FSC?, przyznanego przez niezależną organizację pozarządową. Znak FSC na produktach informuje o odpowiedzialnym korzystaniu przez firmę z zasobów leśnych, odnawianiu ekosystemów lasów oraz ścisłym przestrzeganiu kontroli pochodzenia drewna.

DLH Poland czuje się odpowiedzialne społecznie za przyszłość gospodarki leśnej, dlatego też pozyskuje drewno w sposób przyjazny dla środowiska, z poszanowaniem zasad rządzących leśnymi ekosystemami. Forest Stewardship Council? (FSC) jest niezależną organizacją non-profit, utworzoną w celu wspierania inicjatyw zmierzających do korzystnego w wymiarze środowiskowym, społecznym i ekonomicznym zarządzania światowymi zasobami leśnymi poprzez niezależną certyfikację gospodarki leśnej.

Firma DLH Poland uzyskała certyfikat FSC w programie SmartWood organizacji Rainforest Alliance we współpracy z NEPCon Sp. z o.o. Certyfikat FSC potwierdza, że drewno pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie w wymaganiami FSC i innych źródeł kontrolowanych. Logo FSC, rozpoznawane na całym świecie, umieszczone na drewnie i produktach wykonanych z drewna stanowi wizytówkę  dbałości o tereny leśne.

Ekologicznie odpowiedzialna DLH Poland

DLH Poland, światowy dostawca drewna i produktów drewnopochodnych od 20 lat prowadzi aktywne działania chroniące środowisko naturalne. Drewno z regionów tropikalnych, to zasoby na których bazuje dostawca naturalnego surowca, stąd też szczególna troska o to, aby były one eksploatowane racjonalnie i regularnie odnawiane.

DLH Poland prowadzi swoją działalność w oparciu o założenia Programu Dobrego Dostawcy (GSP), zgodnie z którym zaopatruje się w drewno u dostawców respektujących zasady racjonalnej gospodarki zasobami leśnymi. Program ten stanowi ważny przyczynek do podniesienia wiarygodności dostawców, ale jednocześnie nie jest rozpatrywany jako substytut dla bardziej szczegółowych weryfikacji dokonywanych przez strony trzecie, jak np. certyfikacja FSC. Dlatego DLH zachęca wszystkich swoich dostawców do przeprowadzenia procesów weryfikacji legalności przez niezależne organizacje lub do przeprowadzenia pełnego procesu certyfikacyjnego zgodnie z międzynarodowymi standardami FSC.

Drewno pozyskiwane od dostawców

DLH Poland jako jedna z pierwszych firm, już w 1992 roku rozpoczęła aktywne działania na rzecz ochrony środowiska. Obecnie uczestniczymy w 2 projektach, na terenie Ghany i Brazylii, gdzie we współpracy z dostawcami odnawiamy produkcję drzewną w gospodarstwach leśnych. Czujemy się społecznie odpowiedzialni za ochronę i przywracanie światowych zasobów leśnych. Przystąpiliśmy do udziału w programach, ponieważ chcemy mieć absolutną pewność, że przyszłym pokoleniom nie zabraknie drewna, mówi Szymon Gacki, Marketing Manager w firmie DLH Poland.

Obecnie DLH Poland uczestniczy w dwóch międzynarodowych projektach, zlokalizowanych w Afryce i Ameryce Południowej. Projekt racjonalnej gospodarki leśnej w Ghanie opiera się na współpracy z dostawcami drewna. Obejmuje rozwój odnawialnej produkcji drzewnej w gospodarstwach leśnych, czyli sukcesywne zalesianie terenów. Bilans projektu, to już ponad 100 tys. posadzonych drzew, nowe plany zagospodarowania terenu oraz kampania informacyjna na temat alternatywnych metod upraw. Działania projektowe uwzględniają również usprawnienie infrastruktury drogowej - powstawanie dróg oraz budowę nowych studni. Głównym założeniem projektu realizowanego w Brazylii jest odnowienie lasów mahoniowych, niegdyś słynących z wysokogatunkowego drewna. Od momentu rozpoczęcia tej inicjatywy udało się zasadzić już 200 tys. nowych drzew.

źródło i zdjęcia: DLH Poland

Dodano: 2011-12-14
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej