V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej

Instytut Energetyki Odnawialnej zaprasza do udziału w największej konferencji w Polsce, adresowanej wyłącznie do sektora energetyki słonecznej termicznej: instalatorów, producentów, dystrybutorów urządzeń, architektów, projektantów przedstawicieli nauki, jednostek samorządowych, stowarzyszeń i innych.

Polska wg prognoz KPD w 2020r. będzie na 5 miejscu pod  względem wykorzystania energii słonecznej w całej Europie, obecnie rynek kolektorów słonecznych w Polsce bardzo prężnie rozwija się z tempem wzrostu ponad 30%. Jako jeden z niewielu krajów europejskich w 2011r. pomimo ogólnoeuropejskiego kryzysu, w Polsce zanotowano wzrost sprzedaży instalacji słonecznych. Ponadto w ciągu ostatnich 10 lat, polski rynek instalacji słonecznych odnotował 20-krotny wzrost sprzedaży, w tym w czasie w Polsce powstało ponad 75 firm oferujących ponad 400 rodzajów kolektorów słonecznych.

V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej odbędzie się 18 kwietnia 2012 r. w Krakowie, a towarzyszyć mu będzie wystawa instalacji słonecznych.

Forum stanowi dla osób z branży świetną okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Jak co roku gośćmi Forum będą m.in. przedstawiciele środowisk międzynarodowych, np. Europejska Federacja Przemysłu Energetyki Słonecznej ESTIF, Międzynarodowa Agencja Energii, Steinbeis Research Institute for Solar and Sustainable Thermal Energy Systems Solites.

Tematyka V Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej będzie dotyczyć rozwoju rynku kolektorów słonecznych, aspektów technicznych wykorzystania energii słonecznej w mieszkalnictwie oraz kwestii prawnych związanych z ustawą o odnawialnych źródłach energii i szkoleniach i certyfikacji instalatorów kolektorów słonecznych oraz  zagadnieniach wsparcia sektora w następnym okresie programowania na lata 2014 -2020.

Jak co roku końcowym elementem Forum będzie panel dyskusyjny. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele: Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.

Rejestracja uczestników konferencji na stronie IEO.

źródło: Instytut Energii Odnawialnej
zdjęcie: Aneta Sadlik

Dodano: 2012-02-07
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej