Rusza kolejna edycja projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa"

Kolejny cykl seminariów i warsztatów poświęconych budownictwu zrównoważonemu ruszy w marcu 2012 r. Tematem tegorocznych spotkań będzie zrównoważone projektowanie. Twórcą i głównym sponsorem tego edukacyjnego projektu jest firma RD bud.

Pierwsze seminarium ?Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania", w ramach tegorocznej edycji odbędzie się 27 marca br. we Wrocławiu. Zainicjuje ono ogólnopolski cykl seminariów połączonych z warsztatami adresowanych do wszystkich grup zawodowych zaangażowanych w budowlany proces inwestycyjny.

Celem III edycji projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" jest pogłębienie świadomości dotyczącej zrównoważonego projektowania. Zamiarem organizatorów jest zainicjowanie branżowej dyskusji wśród wszystkich podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji w najciekawszych regionach Polski.

Naszym celem jest edukacja i wypracowanie zasad współpracy wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego na każdym jego etapie, tak, aby realizacja zrównoważonych budynków stała się faktem. To bardzo ważne, bo podejmowane dziś decyzje będą skutkować poprawą jakości życia użytkowników budynków w ciągu najbliższych lat, mówi Jean Luc Darras, dyrektor techniczny w firmie RD bud.

Seminaria odbywające się w ramach cyklu podzielone będą na część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej prowadzone będą dyskusje panelowe, drugą część stanowić będą warsztaty. W zajęciach praktycznych, prowadzonych przez specjalistów, udział wezmą wszyscy słuchacze danego seminarium.

Uczestnicy III edycji projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" spróbują odpowiedzieć dlaczego zrównoważone budynki warto projektować, jak wykonywać projekty oraz czy jest to opłacalne.

Podczas zajęć prowadzone będą m.in. prace nad modelowym projektem budynku biurowego. Tworzone będą cztery zespoły obejmujące wszystkie grupy zawodowe zaangażowane w proces inwestycyjny. Doceniana będzie wiedza na temat efektywności energetycznej budynku, ochrony środowiska oraz planowania i organizacji budowy. Zwrócona zostanie uwaga na racjonalne gospodarowanie terenem i wodą, jak również na stronę finansową przedsięwzięć.

źródło i zdjęcia: Prospects in Poland

Dodano: 2012-02-24
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej