60 słonecznych wydarzeń w całej Polsce w ramach kampanii Europejskie Słoneczne Dni!

Zakończyła się rejestracja słonecznych wydarzeń w ramach polskiej edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni. Zainteresowanie organizacją słonecznych eventów wyraziło 60 instytucji, w większości jednostki edukacyjne - 30%  oraz instalatorzy systemów słonecznych - 25%, a także organizacje pozarządowe, samorządy lokalne, producenci i dystrybutorzy systemów słonecznych, regionalne agencje energetyczne oraz centra badawczo-naukowe.

Słoneczne eventy odbywają się w całej Polsce - najwięcej entuzjastów słonecznej energii jest na południu Polski: Śląsk i Małopolska, duże zainteresowanie wykazuje Wielkopolska, ale również część Polski Zachodniej i Północnej. Każdy słoneczny event organizowany jest przez wolontariuszy, a wspierany jest pomocą merytoryczną i materiałami promocyjnymi Instytutu Energetyki Odnawialnej. IEO organizacyjnie i merytorycznie czuwa nad koordynacją całej kampanii w Polsce.

Patronat Honorowy nad kampanią Europejskie Słoneczne Dni 2012 objął: Minister Gospodarki - Waldemar Pawlak, Minister Środowiska - Marcin Korolec, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Jan Rączka, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki - Andrzej Czerwiński oraz Ambasador Danii w Polsce - Thomas ?strup M?ller.

Patronat Instytucjonalny sprawuje Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej oraz PKPP Lewiatan. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły także serwisy z Grupy BudujemyDom.pl - Ekobudowanie.pl, InstalacjeB2B.pl oraz DachyB2B.pl.

Kampania Europejskie Słoneczne Dni odbywa się w Polsce po raz drugi, w poprzedniej edycji zgłoszono 40 słonecznych wydarzeń i w Polsce udział w niej wzięło ponad 5 tys. osób, a w całej Europie - ponad pół miliona osób. Uczestnicy mogli spotkać się z  instalatorami systemów słonecznych, zwiedzać instalacje słoneczne, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, a także w seminariach i konferencjach.

Więcej informacji na stronie: www.slonecznedni.pl.

źródło i zdjęcie: IEO

Dodano: 2012-03-06
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej