Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ruszyła kampania społeczna "Zielone okno - wyrzuć rtęć ze swojego życia"

Z początkiem marca 2012 r. rozpoczęła się kampania społeczna "Zielone okno - wyrzuć rtęć ze swojego życia", której głównym celem jest uświadomienie Polakom zagrożeń związanych z wykorzystywaniem rtęci w produkcji i przemyśle, w tym w branży okiennej.

Polacy niewiele wiedzą na temat zastosowań rtęci, jednocześnie bagatelizują jej szkodliwość - wynika z badania zrealizowanego przez TNS OBOP na zlecenie organizatorów kampanii. Kampania "Zielone okno - wyrzuć rtęć ze swojego życia" ma na celu wywołanie społecznej debaty na temat rtęci oraz edukację ekologiczną i konsumencką. Na kampanię składają się: film edukacyjny, konkurs dla producentów okien i deweloperów oraz akcja edukacji ekologicznej dla dzieci.

W ramach kampanii trwa już konkurs, do którego zaproszeni zostali producenci okien oraz firmy deweloperskie. Laureatami konkursu mogą być producenci okien, którzy wytwarzają okna nie zawierające szkodliwej rtęci oraz deweloperzy, którzy wybierają do swoich inwestycji okna bezrtęciowe. Otrzymają oni certyfikaty "Zielone Okno - wyrzuć rtęć ze swojego życia".

Nagrodzone firmy przez rok będą mogły znakować swoje produkty logo "Zielone Okno" oraz wykorzystywać je w komunikacji. Dzięki takiemu oznakowaniu konsumenci będą mogli podejmować bardziej świadome decyzje zakupowe.

Firma eco in zaangażowała się w projekt, ponieważ bardzo ważny jest dla nas aspekt społeczny i ekologiczny naszej działalności. Nasz własny dział badawczy tworzy dla branży okiennej innowacyjne produkty, które nie zawierają toksycznej rtęci. Misją firmy eco in jest bycie ekspertem i doradcą dostarczającym producentom okien optymalne i kompleksowe rozwiązania technologiczne, mówi Andrzej Szafranowski, członek zarządu firmy eco in.

Partnerami kampanii są: Fundacja Nasza Ziemia, firma eco in oraz Biuro Informacji Toksykologicznej.

Więcej informacji o kampanii społecznej "Zielone okno - wyrzuć rtęć ze swojego życia" na stronie www.zieloneokno.org.

Film edukacyjny na temat rtęci

źródło: www.onboard.pl
zdjęcie: www.zieloneokno.pl

Dodano: 2012-03-10
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej