Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Pierwszy ekologiczny biurowiec w Polsce powstanie w Chorzowie

Zielone biurowce cieszą się coraz większą popularnością na rynku nieruchomości. Pierwszy ekologiczny biurowiec w Polsce powstanie w Chorzowie, a wybuduje go firma Wolf System, wyspecjalizowana w energooszczędnym budownictwie z prefabrykatów.

Stosowanie ekologicznych metod w budownictwie to nie tylko popularny trend na rynku nieruchomości, ale również atrakcyjne rozwiązanie, które ma na celu poprawę jakości mieszkania i funkcjonowania. Biorąc pod uwagę zalety energooszczędnych budynków, a także chcąc ulepszyć komfort pracy, firma Burton Polska zdecydowała się na budowę nowej siedziby, którą zrealizuje firma Wolf System. Inwestor postanowił zrealizować koncepcję nowoczesnej i ekologicznej technologii konstrukcji biurowca, która zapewni nie tylko szybkie i sprawne wykonanie, ale również znacząco wpłynie na komfort pracy i obsługi klienta.

Energooszczędne budowanie z prefabrykatów

Pierwszy ekologiczny biurowiec w Polsce powstanie przy ulicy Odległej w Chorzowie. Nad stworzeniem projektu oraz jego wykonaniem czuwa firma Wolf System, która specjalizuje się w budownictwie energooszczędnym, a powstające w technologii Wolf System budynki są ekologiczne, trwałe i tanie w eksploatacji.

Do budowy zostaną użyte przygotowane wcześniej na hali produkcyjnej ekologiczne, drewniane prefabrykaty - stropy oraz moduły ścian. Zostaną one dostarczone na plac budowy, gdzie będą połączone niczym klocki w jedną całość. Dzięki takiemu zabiegowi, całe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w stosunkowo krótkim czasie, bez konieczności angażowania dużej ekipy budowlanej. Pozwoli to uniknąć zamieszania związanego z zatrudnieniem licznej grupy fachowców oraz wiążących się z tym utrudnień.

Nowoczesność i funkcjonalność pierwszego ekologicznego biurowca

Powstający w Chorzowie pierwszy ekologiczny biurowiec charakteryzuje się przede wszystkim wysoką energooszczędnością, a także nowoczesną architekturą. W projekcie zostały zaplanowane pomieszczenia biurowe, w których mieścić się będzie wygodny showroom dla klientów hurtowych, profesjonalny serwis narciarsko-snowboardowy, wypożyczalnia sprzętu snowboardowego, magazyn, pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym przeznaczone dla pracowników oraz liczne pomieszczenia gospodarcze. Taka adaptacja przestrzeni pozwoli na swobodną komunikację między pracownikami i klientami oraz poprawi wygodę pracowników. Koncepcja zakłada urządzenie biur zgodnie z duchem czasu: będzie jasno, prosto i funkcjonalnie.

Kolorystyka elewacji będzie stonowana - dominujące kolory to jasnoszary i grafitowy, ale pojawią się także pewne akcenty drewniane oraz przeszklenia. Pierwszy ekologiczny biurowiec w Polsce zostanie również przystosowany do swobodnego poruszania się przez osoby niepełnosprawne - zarówno wejście do budynku, jaki i cały parter zaprojektowano bez różnicy poziomów i progów. Realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się w marcu bieżącego roku.

Budownictwo energooszczędne to z pewnością przyszłość na rynku nieruchomości, również jeśli chodzi o powierzchnie biurowe. Funkcjonalnie zaprojektowane powierzchnie oraz ekologiczne materiały użyte do produkcji to największe zalety zielonych biurowców.

źródło i zdjęcie: www.wolfhaus.pl

Dodano: 2012-03-13
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej