Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Pierwsza na świecie bateria z kompozytu

Firma Oras od lat inwestuje w nowe technologie i wprowadza coraz nowocześniejsze rozwiązania w zakresie ekologii i wygodnego użytkowania. "Rodzinę" inteligentnych, elektronicznych produktów do domu sygnowanych marką Oras, poszerzy bateria bezdotykowa Vienda. Jest to pierwsza na świecie bateria wykonana w całości z kompozytu - technologicznie zaawansowanego materiału stosowanego m.in. przez NASA i przemysł lotniczy.

XXI wiek potrafi zaskakiwać. I choć przyzwyczailiśmy się już do pojawiających się co chwila nowinek technologicznych, to wyobrażenie sobie kranu wykonanego z innego materiału niż mosiądz może być dla wielu z nas trudne. Firma Oras, lider inteligentnej armatury, wprowadza pierwszą na świecie baterię wykonaną w całości z kompozytu.

Bateria bezdotykowa z linii Oras Vienda, bo o niej mowa, wyznacza absolutnie nową erę na rynku armatury, nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Do tej pory nikt nie robił armatury wykonanej w całości z kompozytu. A jest to materiał przyszłości. Już dziś doceniły go m.in. NASA czy armia. Przetestowany i stosowany jest na potrzeby Formuły 1, w przemyśle lotniczym, medycynie czy branży motoryzacyjnej. Dlaczego zastępuje klasyczne materiały stosowane od lat? Bo jest wytrzymały jak metal, ale dużo bezpieczniejszy, lekki i daje absolutną precyzję wykonania.

Firma Oras jest liderem rynku baterii bezdotykowych, które w Polsce spotkać można głównie w obiektach użyteczności publicznej jak hotele, kina, lotniska czy restauracje. Tymczasem w rodzimej Skandynawii Oras od lat sprzedaje najwięcej baterii bezdotykowych do domów prywatnych. Wprowadzona w marcu na rynek nowa bateria Vienda, szeroko otworzy także polskie mieszkania na tak zaawansowane rozwiązania. Nowoczesny materiał zastosowany w baterii, oraz zaawansowana  produkcja spowodowały, że najnowsza bateria bezdotykowa będzie w sprzedaży w cenie już 799 zł, czyli porównywalnej, z dobrej jakości klasycznymi, bateriami jednouchwytowymi dostępnymi na rynku.

W powszechnej opinii konsumentów najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jakie pozwala oszczędzać wodę, jest perlator. Tymczasem to już przeżytek. Dla firmy Oras końcówka napowietrzająca wodę jest takim standardem, że firma nawet szczególnie nie chwali się tym, że w perlator wyposażone są wszystkie jej baterie. Prawdziwie ekologiczne baterie na rynku to krany bezdotykowe, w których strumień uruchamia elektroniczny sensor. Woda więc płynie jedynie wówczas, kiedy naprawdę jej potrzebujemy. Nowa Oras Vienda, klasyfikuje się jako najbardziej ekologiczna armatura umywalkowa w Polsce. Będzie miała przepływ na poziomie 5 l / min. To o połowę mniej, niż w klasycznym kranie z jednym uchwytem. Dzięki temu użytkownicy w zasadzie nie muszą robić nic, by oszczędzać wodę. Bateria sama wyłączy strumień w czasie, gdy myjemy zęby czy się golimy.

Oras produkuje swoje wyroby wyłącznie w Europie - w fabrykach w Polsce i Finlandii, z wysokiej klasy materiałów. Dla firmy jakość jest jednym z głównych celów. Każda bateria Oras przechodzi wieloetapowy proces kontroli, zanim trafi do sprzedaży.

Prosty skandynawski design sprawia, że bateria pasuje do większości wnętrz: tych bardziej klasycznych, czy nowoczesnych. Projektanci, jak zawsze w produktach Oras, nie zapomnieli też o stronie użytkowej. Bateria jest wyprofilowana tak, że strumień wody wylewa się z kranu z 30% nachyleniem. Daje to komfort mycia, nawet wówczas, gdy zamontujemy baterię na umywalce o szerokich bokach. Strumień wody płynie tak, że bez problemu możemy myć w nim dłonie, nie zawadzając o ścianki umywalki.

źródło i zdjęcie: Oras

Dodano: 2012-04-02
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej