Dzień Ziemi z PLGBC i Knauf Insulation

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz firma Knauf Insulation organizują 23 kwietnia 2012 r. konferencję pod hasłem "Dzień Ziemi oraz Wprowadzenie do DGNB". Głównym celem spotkania będzie omówienie zagadnień związanych z rozwojem zrównoważonym w skali budynku, zrównoważoną urbanistyką oraz certyfikacją LEED, BREEAM i DGNB.

W świetle kurczenia się zasobów naturalnych, kryzysu energetycznego i problemów środowiskowych, także społecznych i ekonomicznych, narodziła się potrzeba szerszego spojrzenia na kwestie związane z budownictwem zrównoważonym. Temat staje się o tyle aktualny, że od 2020 r. wszystkie nowobudowane budynki będą musiały być niemal zero energetyczne, a już teraz od deweloperów i inwestorów indywidualnych wymaga się sporządzania certyfikatów energetycznych.

Natomiast sprawy związane z rzetelną certyfikacją odnoszącą się do większości aspektów rozwoju zrównoważonego, są nadal w Polsce niejasne, dlatego szansą na uporządkowanie tej sfery może okazać się odnoszący się do europejskich standardów niemiecki certyfikat DGNB, który zdaje się być najbardziej przejrzystym z wielokryterialnych systemów oceny budynków.

Jednym z elementów konferencji będzie również temat związany z EPD (Environmental Product Declaration), ponieważ należy pamiętać, że zrównoważone budownictwo to nie tylko stawianie energooszczędnych budynków, ale także budowanie ich z ekologicznych materiałów. Przykładem takiego materiału, jest np. wełna mineralna wytwarzana w technologii ECOSE, która nie zawiera formaldehydu, fenolu i akryli, dodaje Ewa Kosmala, pełnomocnik zarządu Knauf Insulation i jeden z prelegentów konferencji.

W konferencji wezmą udział specjaliści z PLGBC - Rafał Schurma z firmy visio |architects and consultants oraz Michał Stangel z firmy ARCA, Ewa Kosmala - przedstawiciel firmy Knauf Insulation, Czesław Bielecki - architekt z firmy "Dom i Miasto" oraz Dominic Church - specjalista od międzynarodowej wersji certyfikatu DGNB.

Szczegóły dotyczące konferencji pn "Dzień Ziemi" na stronie organizatora.

źródło: PLGBC

Dodano: 2012-04-10
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej