2012 - Międzynarodowy Rok Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi

16 stycznia 2012 r. w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) Sekretarz Generalny ONZ uroczyście rozpoczął Międzynarodowy Rok Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi.

Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon z poparciem grupy "UN-Energy" i Fundacji ONZ jest przewodniczącym nowej światowej inicjatywy: "Zrównoważona Energia dla Wszystkich Ludzi?. W ramach inicjatywy rządy, sektor prywatny oraz przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie angażują się, aby zrealizować trzy główne cele dotyczące powszechnego dostępu do zrównoważonej energii do 2030 roku:

  • Zapewnienie powszechnego dostępu do nowoczesnych usług energetycznych.
  • Podwojenie tempa poprawy efektywności energetycznej.
  • Podwojenie udziału energii odnawialnej w globalnym "koszyku energetycznym".

Wystąpienie Sekretarza Generalnego ONZ z okazji rozpoczęcia Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi:

"Zrównoważona energia dla wszystkich ludzi jest zarówno niezbędna, jak i osiągalna. Powinniśmy tworzyć nową energetyczną przyszłość, która wykorzysta siłę technologii i innowacji w służbie ludziom i naszej planecie.

Zrównoważona energia oznacza dobrą gospodarkę, dobre środowisko i sprawiedliwość na świecie. Jest drogą ku przyszłości. Dlatego też utworzyłem inicjatywę "Zrównoważona Energia dla Wszystkich Ludzi".

Naszym celem jest redukcja ubóstwa, poprawa życia i pobudzenie światowego dynamizmu oraz zwalczanie zmian klimatycznych. To jest potrójne zwycięstwo w trudnych czasach. Jedna na pięć osób na Ziemi nie ma dostępu do nowoczesnej energii elektrycznej. Jest to niesprawiedliwe i niedopuszczalne.

Nadszedł czas, aby położyć kres energetycznemu ubóstwu. Jednocześnie, nasza planeta ociepla się. Zmiany klimatyczne zagrażają życiu, pokojowi i dobrobytowi.

Musimy doprowadzić energię do każdego gospodarstwa domowego, jednocześnie zmniejszając globalną temperaturę. Musimy podejmować działania teraz, aby budować gospodarkę czystą energią.?

źródło: www.unic.un.org.pl

Dodano: 2012-01-20
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej