Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Inteligentna i ekologiczna armatura Oras

Nowoczesna armatura jest dziś jak gadżet: włącza się i wyłącza automatycznie, sygnalizuje kolorowym światłem poziom zużycia wody, czy sama napełnia wannę do kąpieli. Nadszedł czas na takie rozwiązania także w Polsce.

Firma Oras promuje najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania do łazienek i kuchni. Kampania edukacyjna "Inteligentne baterie dla Twojego domu" ma za zadanie przybliżyć jak łatwo można dziś oszczędzać wodę na co dzień. Oras pokazuje zalety inteligentnych rozwiązań jakie od lat z powodzeniem wykorzystywane są w domach tak bardzo ekologicznych mieszkańców Skandynawii.

Ekologia - priorytet Oras od lat

Zanieczyszczenie środowiska i stale rosnąca liczba ludności na ziemi przyczyniają się do systematycznego pogłębienia deficytu wody. Według wyliczeń ONZ, już za 3 lata problem z dostępem do czystej wody może mieć połowa mieszkańców globu. Dlatego, tak ważne jest jej szanowanie. Ekologiczne korzystanie z wody, to też, wymierna oszczędność energii, której nie zużywamy niepotrzebnie na podgrzanie.

Konieczność bycia eko od lat dostrzegają firmy z różnych branż. Mamy ekologiczne samochody, żywność, sprzęt AGD, a ostatnio nawet kosmetyki i ubrania. Jak w tym ekologicznym szumie oddzielić informację od propagandy? Wystarczy przyjrzeć się, czy firma faktycznie inwestuje w ekologię? Czy jej zaangażowanie kończy się jedynie na oklejeniu produktu znaczkiem "eko".

Dla Oras poszanowanie środowiska to nie chwilowa moda. To jeden z głównych kierunków działania od lat. Firma zrealizowała już kilkanaście projektów badawczych dotyczących rozwiązań ekologicznych, czy analizy ilości zużywanej wody. Każdy model baterii Oras projektowany jest z myślą o ekologii i wygodzie użytkowania. Dlatego firma jest światowym liderem na rynku nowoczesnej, oszczędzającej wodę armatury.

Inteligentne domy

Jedną z wartości Oras jest także ciągła innowacja. Firma stale inwestuje, by sprawdzić jakie rozwiązania mogą podnieść jakość użytkowania i ekologiczny wymiar naszych kranów. W latach 70, kiedy w Polsce nikt nie potrafił sobie wyobrazić kranu innego, niż z dwoma kurkami, Oras, w rodzimej Finlandii wprowadzał już baterie jednouchwytowe. U nas, dopiero dziś są one powszechnie używane. Wielu z producentów armatury uważa nadal, że perlator zamontowany w kranie to zaawansowane rozwiązanie ekologiczne. Dla Oras to standard!

Ideą, jaka przyświeca firmie, jest rozwijanie nowych technologii nie tylko na papierze. Firma jest zawsze o jeden krok do przodu przed resztą rynku. Projektanci Oras, jak kreatorzy mody, pokazują nam rozwiązania, które za kilka lat będą stosowane powszechnie. Tak też było z wprowadzeniem baterii bezdotykowych. W Polsce to nadal nowinka. A krany sterowane fotokomórką mają już 22 lata! I powstały właśnie w fabrykach Oras.

Inteligentne baterie bezdotykowe są przyszłością rynku. Coraz chętniej sięgamy po nowinki technologiczne, by ułatwić sobie życie. A armatura elektroniczna to najbardziej ekologiczne krany na rynku. Zużywają o połowę mniej wody, niż powszechnie używane dziś baterie jednouchwytowe. Dlaczego? Działają tylko wówczas, gdy przysuniemy dłonie do kranu. Fotokomórka uruchamia więc wodę, wtedy, gdy naprawdę jest nam potrzebna. Inteligentna armatura oszczędza za nas. Poziom zużycia wody wynosi w nich jedynie 5-6 litrów na minutę, a nie jak w bateriach jednouchwytowych 12 l / min.

Oras Vienda to bezdotykowa bateria jest najbardziej ekologiczna, zużywa jedynie 5 litrów wody na minutę. Na czym jeszcze polega jej rewolucyjność? To pierwsza na świecie bateria wykonana z kompozytu, a nie mosiądzu. Zaawansowany technologicznie materiał jakim jest kompozyt, stosowany był dotychczas w medycynie, przemyśle lotniczym, czy zbrojeniowym. Teraz wkracza także do polskich domów.

źródło i zdjęcie: Oras

Dodano: 2012-04-20
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej