Nadal trwa Kampania Europejskie Słoneczne Dni! Weź w niej udział!

W maju w Polsce i w całej Europie odbywa się kampania Europejskie Słoneczne Dni. To świetna okazja aby dowiedzieć się więcej o energii słonecznej, sposobach jej wykorzystania oraz możliwościach uzyskania dofinansowania budowy instalacji.

Koordynatorem kampanii Europejskie Słoneczne Dni w Polsce jest Instytut Energetyki Odnawialnej, nad kampanią w całej Europie czuwa European Solar Thermal Federation (ESTIF) w Brukseli. W ramach kampanii zorganizowane zostaną otwarte dni na instalacjach słonecznych, seminaria, spotkania z instalatorami i z osobami, które zrealizowały inwestycje związane z kolektorami słonecznymi. Wszystko ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej Europejczyków w zakresie odnawialnych źródeł energii, w tym głównie energetyki słonecznej.

Wszystkie wydarzenia realizowane w Polsce zostały zebrane na specjalnie przygotowanej interaktywnej mapie wydarzeń.

Poniżej, proponowane miejsca spotkań:

  • W Nysie, 11 maja odbędą się w Zespole Szkół Dwujęzycznych targi o tematyce słonecznej, wystawa, konkursy, spotkania tematyczne a nawet bieg słoneczny - wszystko przewidziane jest zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
  • W Telatynie, na stadionie sportowym 13 maja urząd gminy zorganizuje wystawę kolektorów słonecznych, spotkania z instalatorami oraz zaprezentowany zostanie sposób montażu całej instalacji wraz z możliwością otrzymania dotacji.
  • Do Kłodawy po fachowe porady w zakresie fotowoltaiki i kolektorów słonecznych warto wybrać się w dniach 11-12 maja.
  • Na konferencję i zwiedzanie instalacji słonecznej na budynkach przypałacowych w Siemczynie k/Czaplinka zaprasza Stowarzyszenie Henrykowskie 18 maja.
  • W Słubicach, 10 maja w Collegium Pollonicum, będzie miała miejsce konferencja regionalna na temat wykorzystania energii słonecznej oraz wystawa urządzeń.
  • Dla dzieci i młodzieży w Jaśle, 11 maja Związek Gmin Dorzecza Wisłoki zorganizuje konkursy plastyczne i sportowe oraz prezentacje na temat energetyki słonecznej.
  • Na Piknik Naukowy zaprasza Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 12 maja. Podczas Pikniku odbędą się warsztaty i liczne pokazy zaplanowane przez Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska.

źródło i zdjęcie: IEO

Dodano: 2012-05-10
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej