Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Dworki i wille też mogą być energooszczędne

Dworki, wille i okazałe rezydencje budowane zwykle z myślą o kolejnych pokoleniach, utożsamiane były z ciągłością szlacheckiej tradycji i dziedzictwem kulturowym. Choć posiadłości te wciąż budzą uzasadniony zachwyt i nostalgię, aktualne trendy architektoniczne skłaniają się ku bardziej minimalistycznym aranżacjom. Kompromis między tradycją a współczesnością, która opiera się o energooszczędne instalacje,

Piękno w zgodzie z naturą

Decydując się na budowę rezydencji, która zachwycać ma kolejne pokolenia, warto zadbać o to, by była ona, zarówno pod względem estetyki jak i wykonania, ponadczasowa. Funkcjonalność materiałów i zastosowanych rozwiązań instalacyjnych użytych do realizacji projektów wilii, dworków i rezydencji sprawia, że niezależnie od metrażu budynek może zużywać nawet do 80% energii mniej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod.

Opatentowana przez firmę ArtHauss technologia pozwala minimalizować utraty energii i akumulować jej nadwyżki. Innowacyjne, modułowe projekty budynków energooszczędnych, m.in. dzięki stabilnej stalowej konstrukcji, są odpowiednio umocnione i odporne na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Korzystając z najnowszych zdobyczy budownictwa energooszczędnego, projekty wyposażono w wiele innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają nieograniczone korzystanie z w pełni odnawialnych źródeł energii.

W standardzie wyposażenia każdego z projektów ArtHauss znajdują się instalacje energooszczędne zapewniające niższe koszty eksploatacji przy jednoczesnym zachowaniu wygody i komfortu mieszkańców. Jedną z nich jest system wentylacji z rekuperacją, który - dbając o klarowność powietrza - zapobiega wielu chorobom o podłożu alergicznym.

Wykorzystywane w projektach centrale wentylacyjne umożliwiają doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego, przy jednoczesnym odzyskaniu energii cieplnej. Taka cyrkulacja możliwa jest dzięki metodzie rekuperacji, która polega na ogrzaniu powietrza chłodniejszego powietrzem cieplejszym, pozyskanym z pomieszczeń. Dzięki krzyżowo-przeciwprądowemu wymiennikowi centrala osiąga sprawność odzysku ciepła aż do 95%.

Równie ważnym rozwiązaniem podnoszącym energooszczędność budynku są panele fotowoltaiczne, dzięki którym pozyskiwanie energii staje się proste i pozwala w znacznym stopniu ograniczyć konieczność korzystania z konwencjonalnych źródeł. Łatwe w obsłudze baterie słoneczne zapewniają ilość prądu wystarczającą do utrzymania stałego oświetlenia i funkcjonowania domowych sprzętów AGD I RTV.

W oparciu o pobraną bezpośrednio z otoczenia energię funkcjonuje również pompa ciepła. Podłączona za pomocą specjalnego modułu do standardowej instalacji centralnego ogrzewania, niezależnie od pory dnia akumuluje nagromadzoną w powietrzu energie słoneczną. We wszystkich projektach energooszczędnych wili, rezydencji i dworków ArtHauss wykorzystywane będą również, działające na kształt małej elektrowni, turbiny wiatrowe o pionowej osi obrotu. Ich prosta budowa oraz cicha i efektywna praca sprawiają, że nadają się do zainstalowania w terenie zabudowanym. Istotnym aspektem funkcjonalnego projektu energooszczędnego jest zastosowanie stolarki okiennej i drzwiowej, opartej na systemie profili PCW. To właśnie dzięki ograniczeniu przenikalności ciepła, gotowe realizacje dworków, wilii i rezydencji ArtHauss uzyskują tak dobre parametry izolacyjne.

Nawiązując do wzorów z przeszłości firma ArtHausss stworzyła propozycje dworków, rezydencji i wilii, które wyrażają wyjątkowość potrzeb i oczekiwań domowników. Zastosowanie rozwiązań energooszczędnych zapewniających harmonijne współistnienie człowieka i przyrody czyni z odbiorców projektów ArtHauss arystokrację XXI wieku.

źródło i zdjęcia: ARTHAUSS Polska

Dodano: 2012-05-11
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej