Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Aluminiowe profile w stolarce OknoPlus

Budując dom jednorodzinny oczekujemy, że będzie on wyróżniał się nie tylko estetyką, ale i energooszczędnością. W tym celu warto wybrać odpowiednią stolarkę okienną, która prawidłowo dobrana i zamontowana w profesjonalny sposób pomoże nam spełnić te założenia.

Firma OknoPlus wprowadziła do swojej oferty stolarki aluminiowej profil STAR, który stanowi idealne uzupełnienie produktów PCV. Okna aluminiowe STAR wyróżniają doskonałe parametry cieplne. Dodatkowym atutem jest bogata, identyczna jak w rozwiązaniach PCV kolorystyka.

Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego wynosi Uw= 0,7 W/m2K. Nie ulega wątpliwości, że jest to znakomity parametr stolarki aluminiowej. Dzięki temu rozwiązaniu firma OknoPlus może tworzyć przeszklenia o dużych rozmiarach, zachowując parametry przenikania ciepła na poziomie stolarki PCV. Za sprawą tej innowacji, wybierając stolarkę okienną do swojego domu, możemy połączyć PCV oraz aluminium, dbając przy tym o energooszczędność naszego domu.

Co istotne, istnieje możliwość wykonania okien PCV oraz ALU w tej samej kolorystyce. Do obu typów okien możemy dobrać identyczne klamki. Dzięki temu stolarka okienna, mimo zastosowania różnych materiałów, będzie wyglądać jednolicie i elegancko. Obie oferty OknoPlus za sprawą możliwości tego samego koloru ramy oraz jednakowych klamek idealnie ze sobą współgrają, a połączone w jednym projekcie umożliwiają inwestorom realizacje ciekawych, a zarazem energooszczędnych inwestycji.

Firma OknoPlus wprowadziła do oferty okien aluminiowych okucie Select - do tej pory dostępne jedynie w tradycyjnej stolarce PCV. Główną zaletą okucia są zawiasy ukryte w luzie wrębowym, czyli w pustej przestrzeni powstałej między ramami skrzydła a ościeżnicą okna - po jego zamknięciu. Na skutek umieszczenia okuć w tej lokalizacji, przestają one być widoczne. Jest to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne pod względem technicznym.

Jest to spore ułatwienie dla inwestorów, którzy chcą doświetlić wnętrza domów za pomocą dużych przeszkleń. Co więcej, ukryte zawiasy gwarantują zwiększoną szczelność naszych okien, a to przekłada się na wzrost ich dźwiękochłonności, a także energooszczędności, co w konsekwencji sprawia, iż zmniejszają się nasze wydatki na energię, informuje Izabela Tryba, dyrektor firmy OknoPlus. Ponadto, ukryte zawiasy niewątpliwie wpływają na estetykę stolarki okiennej. Nie psują eleganckiego designu oraz poprawiają komfort użytkowania, w tym także czyszczenia. Dodatkowo pozbywamy się uciążliwych problemów z osłonkami.

Stolarka okienna ma znaczny wpływ nie tylko na estetykę naszego domu, ale także na późniejszy komfort użytkowania, dlatego właśnie powinna być dobierana z rozwagą. Nowość w ofercie OknoPlus, profil STAR sprawi, że nasz dom będzie energooszczędny, bezpieczny, a do tego niezwykle elegancki.

Przykładowa wycena:
Okno referencyjne 123 x 148 cm RU
Kolor niestandardowy - antracyt
Szyba o współczynniku U=0,4 W/m2K - dwukomorowa wypełniona kryptonem
Przenikalność cieplna dla całego okna Uw= 0,7 W/m2K
Cena 2 100 zł netto

źródło i zdjęcia: OknoPlus

Dodano: 2012-05-16
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej