Sukces Europejskich Słonecznych Dni

W dniach 1-13 maja 2012 r. odbyła się druga już edycja Europejskich Słonecznych Dni (ESD) - największego wydarzenia w Europie promującego energetykę słoneczną. Koordynatorem akcji był Instytut Energetyki Odnawialnej - polski organizator ESD. W ramach kampanii odbyły się w całej Polsce wydarzenia na rzecz energii słonecznej.

Celem kampanii Europejskie Słoneczne Dni jest dotarcie do świadomości potencjalnych użytkowników instalacji słonecznych oraz przekazanie im podstawowych wiadomości na temat możliwości wykorzystania czystej, bezpiecznej i efektywnej energii Słońca.

Tegoroczna edycja Europejskich Słonecznych Dni okazała się ogromnym sukcesem. W ponad 60-ciu wydarzeniach na terenie całej Polski udział wzięło blisko 10 tys. osób (dwa razy więcej niż w I edycji)! Rekordowa liczba organizatorów lokalnych eventów objęła: 22 jednostki edukacyjne, 17 producentów, dystrybutorów i instalatorów systemów słonecznych, liczne centra i koła naukowo badawcze, władze lokalne, agencje rozwoju regionalnego, stowarzyszenia regionalne, regionalne agencje energetyczne oraz organizacje pozarządowe.

Na frekwencyjny sukces niewątpliwie miały też wpływ nowe, interesujące pomysły organizatorów i atrakcje, których podczas słonecznych wydarzeń nie zabrakło. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat systemów solarnych, zwiedzić instalację, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, a także w seminariach i konferencjach. Słoneczne wydarzenia pozytywnie oceniają również sami organizatorzy, a większość z nich zgłosiła już chęć udziału w przyszłorocznej edycji.
Na uwagę zasługuje fakt iż w tym roku, po raz pierwszy, oprócz przedstawicieli branży kolektorów słonecznych w Europejskich Słonecznych Dniach udział wzięły również firmy z sektora fotowoltaiki.

Ogromne zainteresowanie kampanią, zarówno ze strony organizatorów jak i uczestników słonecznych wydarzeń świadczy o zwiększającej się świadomości ekologicznej Polaków.

źródło i zdjęcie: IEO

Dodano: 2012-06-04
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej