Future 4 Build - Zrównoważony rozwój w inwestycjach budowlanych

Instytucje państwowe na całym świecie alarmują o konieczności adaptacji  do nowoczesnego kierunku, jakim jest zrównoważony rozwój w budownictwie. Kto powinien wykazać największe zainteresowanie tak ważną tematyką - inwestorzy, instytucje rządowe czy społeczeństwo? Teraz w Polsce możliwa jest merytoryczna debata oraz prezentacja rozwiązań poprzez zrzeszającą środowisko branżowe - platformę Future 4 Build.

Ekoinwestycje w Europie są już standardem. W samym Bukareszcie zielone budownictwo komercyjne stanowi 25 proc., w Pradze ponad 30 proc. a w Londynie blisko 90 procent. Widoczny, europejski trend trafił już do Polski, gdzie wyraźnie wzrosła wrażliwość ekologiczna Polaków oraz ich oczekiwania wobec inwestycji.

Działaniom mającym na celu promowanie idei zrównoważonego rozwoju z zainteresowaniem przyglądają się podmioty oferujące efektywne rozwiązania technologiczne. Dla nich firma Sapphire Ventures stworzyła innowacyjną platformę biznesową- Future 4 Build. Ten autorski projekt na rynku jest formą międzynarodowej konferencji i wystawy dedykowanej założeniom zrównoważonego rozwoju w inwestycjach budowlanych.

Czym Future 4 Build różni się od obecnych na rynku wydarzeń, dedykowanych branży? Przede wszystkim międzynarodowym i wieloletnim doświadczeniem organizatora, niekonwencjonalną formułą spotkania, która tworząc wyjątkowe warunki prezentacji produktów, buduje nową jakość oraz  społeczeństwo świadome zrównoważonego rozwoju.

Pierwsza edycja Future 4 Build odbyła się w październiku 2011 r. zrzeszając środowisko biznesowe, przedstawicieli rządu oraz sektora prywatnego w Polsce. Celem Future 4 Build jest zjednoczenie wszystkich podmiotów zaangażowanych w rozwój budownictwa ekologicznego, tworząc dla nich innowacyjną formułę spotkania, która umożliwia zarówno prezentację produktu w grupie docelowej oraz udział w merytorycznej dyskusji o potrzebie ekologicznych innowacji. Partnerem Strategicznym Future 4 Build jest Buro Happold oraz CEE Green Building Professionals Association.

Zeszłoroczna edycja Future 4 Build wzbudziła wiele pozytywnych reakcji wśród uczestników, wystawców i prelegentów. Henryk Kwapisz, Manager Rozwoju Rynku w firmie Saint- Gobain tak opisał wydarzenie w Future 4 Build (...) Konferencja Future4Build zorganizowana przez Sapphire Ventures była świetnym przykładem jak należy organizować właśnie tego typu wydarzenia. Udział ekspertów z kraju i z zagranicy dał możliwość wymiany doświadczeń. Mieliśmy okazję poznać wiele nowych osób, które angażują się w zrównoważone budownictwo w Polsce w sposób profesjonalny i odpowiedzialny. A zatem czekamy na kolejne konferencje Future4Build!? (?)

Kolejna edycja Future 4 Build odbędzie się 8-9 listopada 2012 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Zapytaliśmy więc, jaka idea przyświeca firmom, które zapowiedziały swój udział w tegorocznej edycji Future 4 Build i jak postrzegają potencjał rynku zrównoważonego budownictwa w Polsce?

Tomasz Weber, PR & Communication Manager z firmy Rockwoll uważa, że warto być obecnym tam, gdzie toczą się rozmowy na temat przyszłości budownictwa w Polsce. ...(...) Jesteśmy firmą zaangażowaną w rozwój rynku budowlanego i chcemy trzymać rękę na pulsie. Future 4 Build ułatwia nam także spotkanie z ekspertami i wymianę doświadczeń. (...) Potencjał sektora zrównoważonego rozwoju tkwi przede wszystkim w jego finansowej opłacalności. Mówiąc o równowadze, mamy na myśli przede wszystkim odpowiedni bilans między uzyskaną efektywnością energetyczną a efektywnością ekonomiczną przedsięwzięć (...)

Magdalena Bogusz, Communication & PR Manager  z firmy OSRAM wierzy, że zrównoważony rozwój to w Polsce nie tylko idee, ale trend który zaczął już obowiązywać i stanowi duży potencjał. (?) Wybraliśmy udział w Future 4 Build, gdyż wydarzenie to skupia międzynarodową grupę docelową mogącą skorzystać z doświadczeń partnera oświetleniowego takiego jak firma OSRAM, która w ostatnich latach przekształciła się z producenta komponentów w dostawcę pełnych usług oświetleniowych (?)

Ograniczenie nieefektywnych inwestycji i modernizacja zastałych technologii należy do obowiązku każdego kraju. Społeczny aspekt zrównoważonego rozwoju idealnie wpisuje się w strategię ONZ. 6 stycznia 2012 r. w Abu Dhabi Sekretarz Generalny ONZ Ban - KI-moon, uroczyście rozpoczął Międzynarodowy Rok Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi. W ramach tej inicjatywy rządy, sektor prywatny oraz przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie angażują się, aby zrealizować główne cele dotyczące powszechnego dostępu do zrównoważonej energii.

Future 4 Build tworzy innowacyjną formułę, która pozwala kompleksowo zapoznać się z dostępnymi na rynku technologiami, kreując sieć biznesu I biorąc czynny udział w procesie rozbudowy sektora ekoinwestycji w Polsce. Jak twierdzi Svetlana Robinson, Dyrektor Wydarzenia Future 4 Build, konferencja ma na celu stać się centralnym wydarzeniem dla sektora budowlanego w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. (...) chcielibyśmy  stworzyć formułę, która łączy konferencję oraz targi w jedno, kompleksowe wydarzenie dedykowane branży. Dzięki połączeniu trzech, profesjonalnych podmiotów : lokalizacji (EXPO XXI), producenta konferencji (Blue Business Media) oraz organizatora wydarzenia (Ventures Sapphire) Future 4 Build będzie w stanie zaproponować rynkowi nowy, niekonwencjonalny format oraz wysoce kontrowersyjne wydarzenie.

źródło: Future 4 Build

Dodano: 2012-06-08
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej