Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ekologiczne i wygodne sterowanie naturalną wentylacją

Napędy okienne realizujące funkcji automatycznej wentylacji naturalnej są bez wątpienia dużą wygodą. Dla większości osób odstraszająca jest konieczność prowadzenia przewodów sterujących i zasilających. Rozwiązaniem tego problemu są napędy łańcuchowe Ventic Solar firmy D+H zasilane energią słoneczną.

Zautomatyzowane systemy naturalnej wentylacji kojarzą się zwykle z poważną inwestycją, która może być przydatna w dużych obiektach biurowych. Napędy Ventic Solar firmy D+H Polska pozwolą zwiększyć komfort w pomieszczeniach bez potrzeby prowadzenia skomplikowanych prac instalacyjnych. Umożliwią utrzymanie w domu odpowiedniego mikroklimatu oraz wietrzenie miejsc, w których ze względu na utrudniony dostęp do okna byłoby to niemożliwe.

Napędy okienne Ventic Solar zapewniają ekologiczne i wygodne sterowanie naturalną wentylacją w każdym domu. Umożliwiają zmiany położenia trudno dostępnych okien połaciowych czy fasadowych. Zintegrowany z obudową panel słoneczny eliminuje konieczność prowadzenia linii zasilającej. Kompaktowa obudowa napędów Ventic Solar firmy D+H Polska zawiera również akumulator, który zapewnia działanie urządzenia nawet w nocy oraz podczas pochmurnych dni.

Urządzenia wyposażono w bezprzewodowy system sterowania. Całkowicie wyklucza to potrzebę prowadzenia większych prac montażowych. Sterowanie radiowe charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem ochrony przed obcą ingerencją. 128-bitowe kodowanie AES oraz zmiana kodu nadawania (Code-Hopping) przy każdym użyciu, zapewniają najwyższy poziom zabezpieczenia przed próbami włamania. Dzięki odpowiedniemu adresowaniu nie trzeba używać osobnych pilotów do każdego okna - wystarczy jeden mogący obsłużyć 10 z nich.

D+H Polska - napęd Ventic Solar Ventic Solar - ekologiczne i wygodne sterowanie naturalną wentylacją - D+H Polska

Napędy Ventic Solar firmy D+H Polska dają możliwość wyboru otwarcia okna na całą długość łańcucha lub tylko w połowie. Można tym samym dopasować rozwarcie okna do panujących na zewnątrz warunków.

Ekologiczne i wygodne sterowanie naturalną wentylacją podnosi komfort przebywania w pomieszczeniach. Napędy Ventic Solar wyposażono w funkcje przydatne w każdym domu. Jedną z nich jest możliwość wentylacji 10-minutowej. Po otworzeniu okno zamyka się automatycznie po upływie tego czasu. Jest to przydatne zwłaszcza zimą, gdy krótki czas wentylowania zapewnia mniejsze straty ciepła w stosunku do dłuższego wietrzenia tradycyjnego.

Dzięki oferowanym napędom domowy system wentylacji nie będzie wymagał długotrwałego i kosztownego remontu związanego z koniecznością prowadzenia przewodów. Firma D+H Polska udostępnia sterowanie naturalną wentylacją bez tego typu nieprzyjemności.

źródło i zdjęcia: D+H Polska

Dodano: 2012-07-16
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej