Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Czwarta edycja PLGBC Green Building Symposium

Konferencja dedykowana zielonemu budownictwu, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego - organizację akredytowaną przez World Green Building Council na pełnoprawnego jej członka, odbędzie się w dniach 09-10 października 2012 roku w Warszawie.

Tuż przed PLGBC Green Building Symposium organizator planuje nowe na naszym rynku, autoryzowane przez US GBC szkolenie - LEED BD+C 301, które omawia sposoby pracy w zespole nad projektami LEED.

Grupa znanych, międzynarodowych prelegentów już potwierdziła swój udział w sympozjum: Alfonso Ponce, MRICS, zastępca dyrektora Deloitte Real Estate Advisory (France), członek zarządu UNEP-SBCI oraz członek LEED Steering Committee; Darcy Nicolle, dyrektor Government Affairs Europe w United Technologies Corporation, Eric G. Flaxman, Pierwszy Sekretarz i szef General Service Office w Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie. Głównym prelegentem będzie Andrew Bowerbank - światowy autorytet budownictwa zrównoważonego.

Andrew Bowerbank jest szanowanym autorytetem zrównoważonego budownictwa, inteligentnych sieci energetycznych, projektowania przemysłowego i ekonomii niskoemisyjnej. Jest byłym Dyrektorem World Green Building Council (2007-10), także członkiem United Nations Environmental Programme. Jest znanym, często publikowanym autorem oraz zwycięzcą prestiżowych nagród za swoje niebanalne wystąpienia i prelekcje oraz wiodącą pozycję w branży przemysłowej. Ostatnio Bowerbank pracuje jako specjalny doradca czołowych firm m.in. Magna Closures, Enbridge Gas i DCL Equity Partners. Rozwija "zielone" rozwiązania technologiczne do zastosowania na rynku globalnym. Popiera handel zielonymi technologiami i możliwości inwestycyjne w Chinach i USA, został wybrany do Rady Federacji Zielonych Gmin w Kanadzie "Green Municipal Fund".

PLGBC jest dumne z możliwości goszczenia tak wspaniałych i rozpoznawalnych prelegentów, którzy zaprezentują w Polsce najnowsze, najświeższe osiągnięcia budownictwa zrównoważonego, mówi Agnes Vorbrodt, założycielka i wice prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, zarazem pierwsza akredytowana przez USGBC szkoleniowiec LEED w Europie środkowowschodniej. Ponownie PLGBC zaprezentuje swoim członkom oraz gościom program o najwyższej jakości.

PLGBC planuje nie tylko prezentacje, ale także serie dyskusji panelowych - na tematy  takie jak:

  • Zielone Materiały jako najlepsze rozwiązanie,
  • Systemy wielokryterialnej oceny budynków jako narzędzie transformacji rynku,
  • Wymiar biznesowy ekologicznego budownictwa mieszkaniowego.

Uczestnicy paneli to specjaliści wysokiego szczebla firm działających prężnie na naszym rynku np. Skanska, Van Heyden Group, Saint Gobain, BorgWarner Turbo Systems Poland, United Technologies Corporation, UBM Polska, Kurylowicz & Associates, Grontmij, KKPW.

10 października br. to dzień przeznaczony na praktyczne podejście do budownictwa zrównoważonego - goście będą mogli wybrać pomiędzy dwoma równoległymi sesjami warsztatów, case studies i prezentacji dotyczących: LEED-NC, LEED-CS, LEED-CI, BREEAM International i BREEAM in Use, finansów, marketingu, PR, CSR, a także "zielonych technologii". Przeprowadzone zostanie także kolejne szkolenie LEED 101.

Więcej informacji na stronie Sympozjum.

źródło i zdjęcie: PLGBC

Dodano: 2012-07-23
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej