Światowy Dzień FSC

28 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień FSC - certyfikatów przyjaznych lasom. Firma Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe w tym roku przyłącza się do akcji, pomagając w informowaniu na temat certyfikatów FSC.

W najbliższym czasie będziemy ubiegać się o uzyskanie certyfikatu FSC, dzięki czemu nasi klienci będą mieli pewność, że nasze produkty zostały wyprodukowane w drewna pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów oraz innych kontrolowanych źródeł.

Piątek FSC od wielu lat promuje ekologiczną gospodarkę leśną i certyfikaty FSC, przyznawane firmom, które dbają o środowisko. Dziś funkcjonują dwa główne certyfikaty FSC. Certyfikat gospodarki leśnej FSC FM przyznawany jest właścicielom i zarządcom lasów. W lasach ze znakiem FSC chroni się obszary o wyjątkowych walorach społecznych i przyrodniczych, unika się stosowania pestycydów, zachowuje się martwe drewno do naturalnego rozkładu, ochrania się rzadkie gatunki fauny i flory, dąży się do zachowania w stanie naturalnym części ekosystemów leśnych, oraz nie wprowadza się do nich roślin obcego pochodzenia (w szczególności roślin modyfikowanych genetycznie).

Kolejnym certyfikatem FSC jest Certyfikat Kontroli Pochodzenia Produktu FSC CoC. Ten certyfikat przeznaczony jest dla przedsiębiorców branży drzewnej, papierniczej, handlowców, dystrybutorów, pośredników, drukarni, wydawnictw etc. Umożliwia on kontrolę przepływu drewna na każdym etapie produkcji. W efekcie produkt  ze znakiem FSC  oznacza, że surowce wykorzystane do jego produkcji pochodzą z dobrze zarządzanych lasów i innych kontrolowanych źródeł.

FSC-Polska powołały w 2001 r. Liga Ochrony Przyrody, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych i Polski Klub Ekologiczny. Od sierpnia 2012 r. posługuje się on nazwą Związek Stowarzyszeń na rzecz Odpowiedzialnego Leśnictwa. I choć organizacja nie zajmuje się przyznawaniem certyfikatów Forest Stewardship Council A.C., jest główną polską organizacją zajmującą się promocją idei FSC w naszym kraju.

Ideę FSC na świecie promuje między innymi jednostka certyfikacyjna NEPCon. Organizacja ma swoich przedstawicieli w całej Europie. Misją NEPCon jest promowanie zrównoważonego zarządzania i wykorzystywania lasów oraz całego środowiska naturalnego. W tym celu NEPCon współpracuje z osobami fizycznymi i przedsiębiorstwami, organizacjami i instytucjami rządowymi oraz władzami lokalnymi. NEPCon ma na swoim koncie  certyfikację  ponad 10 milionów hektarów terenów leśnych oraz blisko 1000 firm działających w przemyśle i handlu drzewnym, w ponad 20 krajach.

Kopp i FSC

Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe, wraz z organizacją NEPCon, chciałby 28 września, w Piątek FSC, zachęcić Państwa do zapoznania się z ideą FSC Kontroli Pochodzenia  Produktu CoC i jej znaczeniu dla ekosystemów na całym świecie. Więcej informacji na stronach: http://www.fscfriday.org/ oraz  http://www.nepcon.net/5120/Polski/START/Nowo_ci_2012/Lipiec-Wrzesie_/Jak_zamierzasz_wi_towa_FSC_Friday_/ .

źródło i zdjęcie: Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe

Dodano: 2012-09-28
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej