Wszystko o energii odnawialnej podczas targów RENEXPO? Poland

Międzynarodowe targi branżowe RENEXPO? Poland, które odbędą się w dniach 17-18 października 2012 r. w Warszawie, to doskonałą platforma informacyjna na temat zaopatrzenia w energię ze źródeł odnawialnych, inteligentnej dystrybucji energii oraz wydajnego zastosowania energii na dynamicznym polskim rynku. Swoje nowatorskie pomysły przedstawi około 85 wystawców z dziewięciu państw.

W ostatnim czasie ukazał się długo oczekiwany projekt zapowiadanej polskiej ustawy o OZE. Tak więc cel, by udział energii odnawialnych do roku 2020 zwiększyć do ponad 15,5 %, winien zostać zrealizowany. Do tej pory wytwarzanie energii w Polsce uzależnione było w blisko 90% od węgla kamiennego i brunatnego. Zaangażowanie w pozyskiwanie energii z wiatru, słońca lub biomasy przy nowej ustawie o ma być w przyszłości opłacalne także finansowo. Przede wszystkim energia wiatrowa i biomasa posiadają w Polsce ogromny potencjał. Mimo to możliwości i technologie pozyskiwania energii odnawialnej do tej pory pozostają prawie nieznane.

Pod patronatem Ministerstwa Gospodarski, Krajowej Izby Gospodarczej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Marszałka Województwa Mazowieckiego RENEXPO? Poland w dniach 17-18 października 2012 w Warszawie poinformuje dostawców i użytkowników energii odnawialnych o produktach, planowaniu, aktualnej sytuacji ustawowej oraz projektach.
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnych i Efektywności Energetycznej poprzez wystawę, fora branżowe, kongresy oraz różnorodny program ramowy skierowane będą do przedsiębiorców, chcących zaangażować się na polskim rynku, do planistów, rzemieślników i przedsiębiorstw dostarczających energię, jak również do użytkowników publicznych, przemysłowych i prywatnych.

Jednym z najważniejszych tegorocznych zagadnień będzie fotowoltaika. Przedstawiciele młodej jeszcze polskiej branży fotowoltaiki i nie tylko spotkają się na targach RENEXPO? Poland: blisko połowa wystawców należy bowiem do tej branży. Dopełnieniem oferty będzie 2. konferencja: Fotowoltaika w Polsce - początek dynamicznego rozwoju, organizowana 17 października br. przez Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki we współpracy z organizatorem targów REECO Poland Sp. z o. o. Konferencja zostanie wsparta przez międzynarodowe stowarzyszenia, takie jak EPIA - Europejske Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego, PV CYCLE oraz Związek Fotowoltaiczny "na rzecz energii odnawialnych w Europie". W charakterze sponsorów wystąpią znane międzynarodowe firmy z branży PV, takie jak REC Solar, IBC Solar, ET Solar, Krannich Solar, czy Gehrlicher Solar.

Inne ważne punkty spotkań podczas RENEXPO? Poland to tematy dotyczące pomp ciepła, energii wodnej oraz bioenergii. W tym miejscu Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC zorganizuje kongres poświęcony pompom ciepła, na którym omówione zostaną perspektywy technologii pomp ciepła oraz ich zastosowanie w budynkach niskoenergetycznych. Ideę kongresu będzie wspierać European Heat Pump Association (EHPA). Wśród wystawców z tej branży są takie firmy jak Glen Dimplex, Aspol czy tez NIBE Biawar.

Po raz drugi odbędzie się 2. Konferencja - Energia Wodna w Polsce, organizowana przez Towarzystwo Elektrowni Wodnych oraz Instytut Maszyn Przepływowych PAN. Zagadnieniu biomasy poświęcona będzie 2. Konferencja Biomasowa we współpracy z Polską Izbą Biomasy.

Na kolejnym seminarium Stowarzyszenie Elektryków Polskich we współpracy z Instytutem Elektrotechniki podejmie temat mobilności elektrycznej i wyjaśni założenia techniczne i możliwości zastosowania pojazdów elektrycznych.

Osiągnięcie sukcesu w sektorze energii odnawialnych nie byłoby możliwe bez zaangażowania pojedynczych jednostek. Właśnie ten aspekt chce wziąć pod uwagę organizator Targów REECO Poland: W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda "Renewable Energy Award" dla osobowości, które mają szczególne zasługi na polu energii odnawialnych i efektywności energetycznej. Kolejna nagroda za najbardziej innowacyjną technologię zostanie przyznana jednemu z wystawców na RENEXPO? Poland 2012. Zwycięzcy nagrody ogłoszeni zostaną w ramach Kolacji Profesjonalistów OZE w dniu 17 października br.

Szczegółowe informacje na stronie Targów.

źródło: REECO Poland

Dodano: 2012-10-02
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej