Firma Deante wspierała Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO

Współpraca Deante z młodymi projektantami nabrała nowego wymiaru podczas tegorocznej edycji Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012. Przekazane przez firmę produkty wyposażenia wnętrz zyskały drugie życie w trakcie warsztatów prowadzonych w strefie Corner of Design, której zadaniem były prezentacje nowoczesnego polskiego wzornictwa przemysłowego i młodych projektantów, przy jednoczesnej promocji ekologicznego stylu życia, którego ważnym elementem jest recykling materiałów.

Jedną z największych atrakcji pierwszej edycji Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012, które odbyły się w dniach 12-14 października 2012 r. w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi, była strefa Corner of Design. Młodzi projektanci pokazali w niej jak można zmieniać wygląd, funkcje i znaczenie przedmiotów, których używamy na co dzień lub które nie są nam już potrzebne. Wykorzystując stare gazety, butelki po napojach czy banery reklamowe, tworzyli zabawki, torby, a nawet lampy i dywany.

W odbywających się w ramach Corner of Design, otwartych warsztatach udział mogli wziąć wszyscy odwiedzający targi, a bezpłatny wstęp na zajęcia sprawił, że zainteresowanie nimi było ogromne. Wykorzystywane w ich trakcie produkty przekazała młodym artystom między innymi firma Deante. Materiały, jak węże natryskowe, elementy instalacji, metalowe rurki i nakrętki, w rękach starszych i młodszych uczestników targów zamieniały się w zabawki i elementy wystroju wnętrza. Projektanci pokazywali, jak nadać rzeczom nowe, zupełnie inne od oryginalnego przeznaczenie i wykorzystać wszystko, co możemy znaleźć w naszym otoczeniu.

Corner of Design miał za zadanie prezentacje nowoczesnego polskiego wzornictwa przemysłowego i młodych projektantów przy jednoczesnej promocji ekologicznego stylu życia, którego ważnym elementem jest recykling materiałów. Przetwarzanie produktów i nadawanie im nowych funkcji ogranicza ilość odpadów i pomaga dbać o środowisko.

Firma Deante chętnie współpracuje z młodymi artystami i wspiera podobne inicjatywy, szczególnie związane z ekologicznym designem. Tegoroczna edycja Corner of Design była już drugą, w trakcie której wykorzystano materiały przekazane przez Deante i z pewnością nie ostatnią, w której firma weźmie udział.

źródło i zdjęcia: Deante

Dodano: 2012-10-26
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej