Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Jubileusz Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), skupiające czołowych producentów systemów ETICS, już od dziesięciu lat podejmuje inicjatywy wspierające rozwój rynku ociepleń w Polsce. Działalność koncentruje się na projektach edukacyjnych kierowanych do różnorodnych odbiorców, począwszy od środowisk naukowych, administracji i profesjonalistów z branży budowlanej, na indywidualnych inwestorach i użytkownikach ocieplonych budynków skończywszy.

Z każdym rokiem dostrzegamy coraz większe zainteresowanie informacjami na temat prawidłowego stosowania technologii ociepleń, zwłaszcza w aspekcie budownictwa energooszczędnego. Staramy się odpowiadać na ten głód wiedzy i cieszymy się, że nasze działania spotykają się z dobrym przyjęciem. Dzięki temu możemy z satysfakcją świętować dziesięciolecie naszej organizacji, mówi prezes Zarządu SSO Wojciech Szczepański.

W ocenie Wojciecha Szczepańskiego, jubileusz Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń upoważnia do podkreślenia jego integrującej branżę roli, dzięki której możliwe jest wspólne dążenie do rozpropagowania prawidłowo stosowanej technologii ETICS. We wszystkich działaniach akcentujemy znaczenie kompletności systemów ociepleń, które zapewniają bezpieczeństwo i skuteczność ocieplenia oraz dają gwarancję producenta, w odróżnieniu od przypadkowo zestawionych na elewacji wyrobów różnych marek. To nasze najważniejsze zadanie, tłumaczy prezes SSO.

Zdaniem Mariusza Gareckiego, szefa Grupy Technicznej SSO, podsumowując dziesięciolecie Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, należy też szczególnie docenić pracę zrzeszonych ekspertów, którzy w tym czasie przygotowali szereg specjalistycznych opracowań dotyczących systemów ociepleń. Warto wymienić wytyczne wykonawstwa i odbioru robót ociepleniowych, instrukcję eksploatacji systemów ociepleń, zalecenia dotyczące renowacji istniejącego systemu ETICS czy wzór umowy na wykonanie ocieplenia oraz poradnik "Ocieplenia od A do Z". Publikacje te dla wielu wykonawców i inwestorów stały się niezbędnym źródłem wiedzy, podkreśla Mariusz Garecki.

Co więcej, staramy się dotrzeć bezpośrednio do fachowców z wielu środowisk. Odbyło się już kilkadziesiąt warsztatów i szkoleń, m.in. dla inżynierów budownictwa i inspektorów nadzoru. To bardzo wymagające audytoria, dlatego tym bardziej cieszą nas wysokie oceny takich spotkań, mówi Garecki.

O kompetencjach SSO świadczy również zaangażowanie na forum międzynarodowym. Stowarzyszenie od pięciu lat reprezentuje polską branżę ociepleń budynków jako współzałożyciel European Association for ETICS, europejskiej platformy współpracy krajowych i branżowych stowarzyszeń. Kolejną ważną dla Stowarzyszenia dziedziną jest współpraca w ramach patronatów merytorycznych z organizatorami branżowych spotkań i konferencji czy wspieranie istotnych dla naszego sektora projektów badawczych, np. syndykatowego badania rynku ociepleń realizowanego od 2011 r. przez TNS Pentor Poznań, wymienia Szczepański.

W działania SSO naturalnie wpisuje się także regularna współpraca z mediami. Za ich pośrednictwem specjaliści ze Stowarzyszenia dzielą się swym doświadczeniem w licznych artykułach i komentarzach, jak również odpowiadają na pytania kierowane do nich za pośrednictwem mediów. Stowarzyszenie posiada także swój profil na Twitterze.

Bardzo wysoko oceniamy kontakt z każdym, komu zależy na tym, by mieć dobrze ocieplony dom i dużą satysfakcję daje nam możliwość pokazania, jak ważne dla efektywności energetycznej budynków są systemy ociepleń. Liczymy, że również w kolejnych latach nasza organizacja będzie cieszyć się zaufaniem fachowców na polskich budowach, partnerów branżowych oraz właścicieli i zarządców ocieplonych budynków, dodaje prezes Wojciech Szczepański.

Wszelkie informacje związane z jubileuszem dziesięciolecia Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń będą przez cały rok aktualizowane na stronie SSO.

źródło: SSO

Dodano: 2013-02-12
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej