Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kolejni producenci styropianu oznaczają swoje wyroby w sposób przyjazny konsumentom

Ekobud, FWS Fabryka Wyrobów Styropianowych, Paneltech, Styropian Plus i Styromap to kolejni uczestnicy Programu "Gwarantowany Styropian", którzy uzyskali tytuł Rzetelnego Producenta Styropianu. Wcześniej podobne wyróżnienia przyznano firmom: Austrotherm, Eurotermika, Gutkowski i Knauf Industries. Warunkiem otrzymania tytułu jest spełnienie wymogów Programu w zakresie czytelnego oznakowania wyrobów i rzetelnego informowania konsumentów o ich cechach deklarowanych.

Przedsięwzięciu patronuje Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS). Prezes PSPS Kamil Kiejna, podkreśla, że tytuł Rzetelnego Producenta może zostać przyznany firmie, która przystąpi do Programu i oznaczy każdy produkt wprowadzany do obrotu zgodnie z ustalonymi w tym zakresie wymogami. Wymogi te to umieszczona na opakowaniu dodatkowa tabela wielkości 10 na 30 cm zawierająca najważniejsze cechy płyt: odporność na ściskanie CS (10), współczynnik przewodzenia ciepła (?D), a ponadto minimalną wagę jednego metra sześciennego danej odmiany.

Dzięki takiemu oznakowaniu każdy, nie tylko ekspert, może łatwo porównać wyroby dostępne w punktach sprzedaży oraz w prosty sposób, ważąc paczkę, wstępnie zweryfikować ich jakość. Chcemy, by konsument miał możliwość dokonania świadomego wyboru w oparciu o czytelnie przedstawione i wymierne właściwości wyrobu, a nie, jak to bywa dziś, często nic nie znaczące, a nawet mylące, nazwy marketingowe. To bezprecedensowe podejście do kwestii jakości, ponieważ uwzględnia nie tylko interes klienta, ale także poczucie odpowiedzialności producentów za jego decyzje, zwraca uwagę Kamil Kiejna.

Dodatkowe oznakowanie wyrobów to jeden z etapów standaryzacji jakości oraz czytelnego oznakowania wyrobów przewidzianych w ramach Programu "Gwarantowany Styropian?. Wyróżnienia przyznaje Rada Programowa w składzie: inżynier Anna Kuliś, specjalista z zakresu wyrobów budowlanych, mecenas Aleksander Stawicki, partner w specjalizującej się w prawie konkurencji kancelarii prawnej WBK Wierciński, Kwieciński, Baehr, która zapewnia obsługę prawną Programu oraz prezes PSPS Kamil Kiejna.

To, które wyroby zasługują na wyróżnienie i polecenie w ramach Programu, zweryfikuje prowadzona właśnie branżowa kontrola jakości styropianu dostępnego na polskim rynku. Producenci, którzy uzyskają pozytywne wyniki w dwóch cyklach badań  (realizowanych przez niezależne notyfikowane laboratorium), otrzymają prawo do oznaczania swoich wyrobów znakiem "Gwarantowany Styropian". Wobec firm, które nie przejdą takiej weryfikacji, zostanie wdrożony przewidziany w Programie system sankcji.

Tytuł Rzetelnego Producenta Styropianu oraz Znak Jakości "Gwarantowany Styropian" nie będą przysługiwać bezterminowo, lecz będą weryfikowane w każdym kolejnym etapie kontroli, podkreśla Kiejna.

Aktualne informacje na temat Programu "Gwarantowany Styropian" dostępne są na stronie www.gwarantowanystyropian.pl.

źródło: Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS)

Dodano: 2013-02-28
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej