Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Wymogi EUTR wprowadzone w DLH Poland

Od 3 marca 2013 r. zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie Unii Europejskiej dotyczące legalności drewna wprowadzanego na rynek europejski. DLH Poland - importer drewna - jako jedna z pierwszych firm w Polsce dostosowała już swoją ofertę produktów do nowych wymogów.

Nielegalne pozyskiwanie i handel drewnem to problemy globalne, mające poważne skutki o charakterze gospodarczym, środowiskowym, a także społecznym. Nowe rozporządzenie EUTR zobowiązuje importerów drewna do wdrożenia Systemu Zasad Należytej Staranności zapobiegającego wprowadzaniu nielegalnie pozyskiwanego drewna na rynek Unii Europejskiej.

System ten musi obejmować między innymi dostęp do informacji o: ilości, nazwie gatunku, kraju, regionie pochodzenia, a także danych dostawcy oraz zgodności z obowiązującymi w kraju pozyskania przepisami prawa dot. gospodarki leśnej. Co więcej, importer jest zobowiązany do oceny ryzyka na podstawie zebranych informacji, a także ograniczenia ryzyka w przypadku stwierdzenia jego wysokiego poziomu. Importer, zgodnie z nowym rozporządzeniem, musi również prowadzić ewidencję podmiotów, od których kupuje, jak i podmiotów, którym sprzedaje drewno.

Nowe rozporządzenie EUTR, to przede wszystkim krok w kierunku legalnego handlu drewnem. Jako światowy lider w imporcie drewna, firma DLH Poland dostosowała wszystkie procedury do nowych wymogów. Jesteśmy w stanie dostarczyć drewno zgodne z wymogami EUTR, ponieważ od 2002 r. w naszej firmie funkcjonuje System Weryfikacji Legalności Dostaw. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom system ten gwarantuje, że każdy dostawca oceniany jest pod kątem ryzyka związanego z wymogami EUTR - mówi Piotr Piechota, Dyrektor Operacyjny w firmie DLH Poland.

Firma DLH Poland importując drewno bierze na siebie całą odpowiedzialność za sprowadzany surowiec. Wszystkie oferowane produkty są zgodne z rozporządzeniem Unii Europejskiej EUTR, w związku z czym firmy, które dokonają zakupu produktów DLH Poland nie będą zobligowane do wdrażania Systemu Zasad Należytej Staranności. Jedynie będą zobowiązane do spełnienia wymagań określonych dla podmiotów handlowych działających w UE, czyli prowadzenia ewidencji swoich bezpośrednich dostawców.

Wprowadzenie towaru na rynek UE po raz pierwszy ma miejsce z chwilą zwolnienia lub odprawy drewna czy produktów z drewna przez władze celne. Od 3 marca br. legalność pochodzenia drewna będzie warunkiem koniecznym przy zawieraniu kontraktów i handlu na terenie UE. Dlatego system EUTR zaczął obowiązywać w naszej firmie ponad miesiąc wcześniej. Chcemy, aby nasi Partnerzy Handlowi mieli pewność, że ciągłość dostaw pozostanie niezakłócona - dodaje Piotr Piechota, Dyrektor Operacyjny w firmie DLH Poland.

Według nowych wymogów proces zgodności prowadzony przez podmiot handlowy w trakcie zakupu drewna np. w krajach tropikalnych, musi obejmować cały łańcuch dostaw. Dotyczy to szczególnie krajów o podwyższonym poziomie ryzyka, dlatego sama licencja eksportowa może okazać się niewystarczająca. Jeżeli mamy do czynienia z drewnem sprowadzanym z upraw europejskich, ryzyko jest niższe, stąd weryfikacja może być nieco prostsza.

Certyfikaty FSC oraz PEFC, jak i inne tego typu nie zwalniają z wdrożenia Systemu Zasad Należytej Staranności. Uzyskanie certyfikatów można traktować jedynie jako element ograniczający ryzyko, wpływa on na uproszczenie całego procesu. Natomiast zezwolenia FLEGT bądź CITES uznawane są za potwierdzenie zgodności z wymaganiami EUTR. Ich posiadanie zwalnia z wdrożenia Systemu Zasad Należytej Staranności.

źródło i zdjęcie: DLH Poland

Dodano: 2013-03-01
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej