Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Ocieplamy dom wełną skalną Rockwool

Wybierając ocieplenie dla swojego domu oczekujemy przede wszystkim, by dobrze spełniało swoją podstawową funkcję, czyli zapewniało komfortową temperaturę wewnątrz pomieszczeń zarówno zimą jak i latem. Dobrze dobrane ocieplenie zapewni nam to przy możliwie najniższych kosztach ogrzewania lub chłodzenia budynku. Nie każdy jednak wie, że oprócz izolacyjności termicznej ocieplenie może także zapewniać bezpieczeństwo, ciszę czy przyczyniać się do ochrony środowiska.

Na właściwości danego materiału ma wpływ surowiec z jakiego powstaje - w przypadku wełny ROCKWOOL są to skały bazaltowe. Dzięki temu produkty ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL są niepalne, naturalne, tłumią hałas i są trwałe, jak skała z której powstały. To właśnie te aspekty są motywem przewodnim prowadzonej przez ROCKWOOL Polska kampanii "Więcej niż skała".

 

Bezpieczeństwo pożarowe

W Polsce pożary nadal zdarzają się relatywnie często. Można zminimalizować ich skutki wybierając niepalne izolacje, takie jak materiały wytwarzane z naturalnej skały, trwałej i odpornej na ogień. Skalna wełna ROCKWOOL może zostać wykorzystana w miejscach szczególnie narażonych na oddziaływanie żywiołu: konstrukcjach budowlanych, stropach, instalacjach. Zastosowanie rozwiązań ze skalnej wełny mineralnej poprawia pasywną ochronę przeciwpożarową budynku, ograniczając ewentualne ryzyko rozprzestrzeniania się pożaru. Skalna wełna nie wydziela toksycznego dymu. Jako jeden z nielicznych materiałów, wytrzymuje temperaturę przekraczającą nawet 1000°C.

Komfort akustyczny

Dom, ostoja bezpieczeństwa, powinien stanowić ciche i spokojne schronienie. Przed męczącym hałasem uchronić może izolacja zatrzymująca dźwięki z wewnątrz lub z zewnątrz budynku. Dzięki zastosowaniu skalnej wełny ROCKWOOL w izolacji ścian, dachów i stropów zmniejsza się przenikanie hałasu do pomieszczenia, zapewniając użytkownikom odpowiednie warunki pracy i snu. Skalna wełna ROCKWOOL tłumi niechciane dźwięki uderzeniowe i powietrzne, tworząc przyjemny, cichy komfort w pomieszczeniach.

Ochrona środowiska

Nieprawidłowo ocieplone budynki, a co za tym idzie ogromne zużycie energii, prowadzi do zanieczyszczania i degradacji środowiska. Gazy ulatniające się w wyniku spalania paliw kopalnych w procesie produkcji energii do ogrzewania przenikają do atmosfery i wdychanego przez nas codziennie powietrza. Materiały biodegradowalne i zmniejszające zużycie energii cieplnej to szansa, by zrobić coś dobrego dla środowiska. Ich zastosowanie pozwala na wiele lat obniżyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Skalna wełna mineralna to rozwiązanie czyste, proekologiczne i bezpieczne.

Wełna skalna - opłacalna inwestycja

Ogrzewanie to największy koszt eksploatacji budynków. Z roku na rok ceny energii (gazu) rosną, a ponad 70% energii zużywamy właśnie na ogrzewanie. By zaoszczędzić nie możemy przecież rezygnować z oświetlenia lub ciepłej wody czy obniżać temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie wełny skalnej ROCKWOOL umożliwia obniżenie rachunków, zwiększa szczelność i wydajność grzewczą naszych domów i mieszkań, bez rezygnacji z komfortu mieszkania. W rzeczywistości rozwiązania ze skalnej wełny mineralnej pozwalają nie tylko oszczędzać energię na ogrzewanie w okresie zimy, ale i energię na potrzeby chłodzenia w lecie. Skalna wełna to pewna inwestycja, która w ciągu 20 lat zwrócić się może aż pięciokrotnie.

Koncepcja kampanii oparta jest między innymi na wynikach przeprowadzonych badań, które wykazują niedostateczną świadomość roli, jaką pełni izolacja w budynkach. Oprócz izolacyjności cieplnej przemyślany wybór niesie ze sobą dodatkowe korzyści, od których często zależy nasze bezpieczeństwo oraz komfort codziennego życia.

źródło i zdjęcie: Rockwool

Dodano: 2013-03-18
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej