Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Europejskie Słoneczne Dni - wyjątkowo słoneczny maj w Polsce!

Instytut Energetyki Odnawialnej organizuje po raz trzeci kampanię społeczną - Europejskie Słoneczne Dni - rozpoczynającą się za tydzień na terenie całej Polski i w kilku tysiącach miast w Europie. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć udział w kampanii społecznej, szerzącej ideę wykorzystania energii Słońca, zapraszamy do zapoznania się z mapą tegorocznych wydarzeń.

Zbliżający się długi weekend majowy jest idealnym momentem, aby w wolnym czasie wziąć udział w proponowanych przez organizatorów wydarzeniach. W Kołobrzegu, 6 maja będzie można uczestniczyć w wycieczkach, konkursach, prezentacjach instalacji kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych. W Warszawie w dzielnicy Białołęka również 6 maja dla uczestników przygotowane zostaną atrakcje związane z energią Słońca - między innymi odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy, czekać na nich będą konkursy i różnego rodzaju zabawy dla dzieci i nie tylko.

Podobne wydarzenia odbywać się będą w Gdańsku, gdzie 16 maja zorganizowane zostanie spotkanie podczas którego, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego zaprezentowany zostanie system fotowoltaiczny oraz w Olsztynie, gdzie w dniach 11 - 12 maja, zostanie zorganizowana słoneczna wystawa połączona z V Wiosennymi Targami Ogrodniczymi.

W 2013 roku kampania cieszy się ogromnym powodzeniem - zostało zgłoszone aż 90 słonecznych wydarzeń w całej Polsce. Jest to wielki sukces oznaczający zwiększającą się świadomość ekologiczną Polaków oraz chęć propagowania energii przyjaznej środowisku. Z roku na rok Europejskie Słoneczne Dni zwiększają liczbę nie tylko organizatorów, ale również uczestników słonecznych wydarzeń.

Podczas kampanii uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat systemów solarnych, zwiedzić instalację, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, uczestniczyć w seminariach i konferencjach.

Mapa wydarzeń dostępna pod adresem: http://www.slonecznedni.pl/mapa-wydarzen2013


Nad kampanią czuwa Mecenas Europejskich Słonecznych Dni w Polsce - Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A. oferujące ubezpieczenia na instalacje solarne a także główny koordynator wydarzeń Instytut Energetyki Odnawialnej.

Kampania Europejskie Słoneczne Dni odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Miasta w Toruniu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Urzędu Regulacji Energetyki.

Patronat medialnych nad wydarzeniem sprawują serwisy należące do Grupy BudujemyDom.pl - Ekobudowanie.pl oraz InstalacjeB2B.pl.

Więcej informacji na stronie organizatora.

źródło i zdjęcie: IEO

Dodano: 2013-04-24
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej