Dekada Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń pod wspólną banderą

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), zrzeszające wiodących producentów systemów ETICS, świętowało swoje dziesięciolecie. Jubileuszowe spotkanie w hotelu Willa Port w Ostródzie zgromadziło ponad 80 osób - przedstawicieli zrzeszonych w SSO firm oraz współpracowników i przyjaciół Stowarzyszenia.

Kulminacją święta były rocznicowe regaty na Jeziorze Drwęckim w dniu 13 czerwca 2013 r., w których pod banderą SSO rywalizowało 12 załóg.

W roku 2003 obraliśmy wspólny kurs w kierunku krzewienia jakości i systemowych rozwiązań do ocieplania. Przez dziesięć lat wytrwale wdrażaliśmy wyznaczone cele, dzięki zaangażowaniu i wzajemnemu zrozumieniu załogi zaokrętowanej na jednostce "SSO", powiedział, pozostając przy żeglarskiej terminologii, prezes Stowarzyszenia Wojciech Szczepański.

Symbolem dziesięciolecia Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń został dzwon okrętowy, przekazany prezesowi Szczepańskiemu. Artur Szymczak, pomysłodawca prezentu, podkreślił, że dzwon pozwoli Stowarzyszeniu brzmieć w imieniu branży jeszcze donośniej niż dotąd. Zawołanie "Razem głośniej" stało się hasłem przewodnim jubileuszu i nadchodzących lat pracy SSO.

Stowarzyszenie w najbliższej przyszłości skoncentruje się na umacnianiu społecznej świadomości co do korzyści płynących z zastosowania kompletnych, systemowych wyrobów ociepleniowych.

Staramy się wykorzystać rozliczne kanały dotarcia do otoczenia. Realizujemy aktywny dialog z wykonawcami, projektantami, inwestorami, urzędnikami i inspektorami nadzoru, odbiorcami indywidualnymi. Szkolimy, doradzamy. Występujemy w roli eksperta w pracach instytucji badawczych, instytucji zajmujących się jakością produktów i ich dopuszczaniem do obrotu, konsultujemy dokumenty organów administracji państwowej. Współpracujemy z innymi organizacjami, stawiającymi sobie za cel krzewienie idei energooszczędności. Liczymy, że te wysiłki pozwolą w dającej się przewidzieć perspektywie osiągnąć ideał rynku zdominowany przez systemowe rozwiązania, gdyż tylko one dają pewność i trwałość ocieplenia. Gdy mówimy o tym jednym silnym głosem, lepiej nas słychać, stwierdził prezes Wojciech Szczepański.

W Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentowanych jest obecnie 20 podmiotów: Alpol Gips, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Atlas, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika i Textilglas Polska.

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)

Dodano: 2013-06-20
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej