Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Folia znika z budowy zgodnie z ustawą śmieciową

Ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach przyjęta została przez Sejm RP w styczniu 2012. Nowy system zarządzania odpadami w pełni zaczął funkcjonować od 1 lipca 2013 r. Zgodnie z nową regulacją, to gminy są właścicielami wszystkich śmieci wytworzonych przez mieszkańców oraz organizatorem wywozu oraz utylizacji odpadków. Odpady budowlane również muszą być usuwane zgodnie z wymogami nowej ustawy.

Nowe regulacje gospodarki odpadami są proekologiczne. Założenie jest takie, że dzięki logistycznemu usprawnieniu systemu wywozu odpadów, już duża część śmieci przed trafieniem na wysypisko zostanie przesortowanych oraz objętych recyklingiem.

Gminy jednak bardzo różnie traktują odpady budowlane i remontowe. Odpady z remontów, wytworzone przez przedsiębiorców budowlanych nie są odpadami komunalnymi. Zgodnie z prawem, to firma budowlano-remontowa powinna zapewnić kontener przeznaczony do wywozu odpadów. Po zakończeniu prac firma wykonawcza powinna wywieźć go we własnym zakresie w ramach wykonywanej usługi.

Jednak co zrobić, jeśli inwestor wykonuje prace budowlane we własnym zakresie? Lub negocjując cenę prac wykonawczych nie ustalił kosztów wywozu śmieci? Może ponieść dodatkowe koszty, związane z transportem i składowaniem odpadów. Jednak w przypadku wykorzystania na budowie materiałów budowlanych Ytong i Silka, osoba budująca dom może bezpłatnie skorzystać z udziału w programie Folia znika z budowy.

Rozpakowywanie z folii bloczków YTONG na budowie

Każdy klient, który zakupi bloki SILKA lub bloczki YTONG, może zgłosić pod numery telefonów 22 742 10 26 lub 693 373 216 albo przez wypełnienie formularza na stronie ytong-silka.pl, chęć oddania zbędnych opakowań foliowych.

Inwestor w ramach programu Folia znika z budowy otrzyma propozycje rozwiązania problemu z folią z opakowań budowlanych w ciągu pięciu dni od daty zgłoszenia. Może być to odbiór z placu budowy przez przedstawiciela firmy recyklingowej lub, w przypadku budów, których umiejscowienie nie daje możliwości odbioru folii - wskazanie najbliższego punktu skupu. W ramach programu można oddać wszystkie opakowania foliowe, jakie nagromadziły się podczas prac budowlanych.

Z programu Folia znika z budowy mogą skorzystać osoby fizyczne budujące dom, jak i firmy wykonawcze realizujące budowy na zlecenie inwestorów.

źródło i zdjęcie: Xella Polska

Dodano: 2013-08-07
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej