Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Kolejne wyróżnienia w Programie "Gwarantowany Styropian"

Fabryka Styropianu Arbet, Neotherm Sp. J. i Fabryka Styropianu Styropak otrzymały tytuły Rzetelnego Producenta Styropianu, przyznawane w ramach Programu "Gwarantowany Styropian". Program służy standaryzacji jakości i oznakowania styropianu dla budownictwa dostępnego na polskim rynku.

Tytuł Rzetelnego Producenta Styropianu otrzymuje się po spełnieniu wymogów Programu dotyczących czytelnego oznakowania wyrobów i rzetelnego informowania konsumentów o ich właściwościach. Na wyrobach producentów dysponujących tytułem można znaleźć opracowaną na potrzeby Programu dodatkową tabelę wielkości 10 na 30 centymetrów, zawierającą informację o najważniejszych cechach deklarowanych oferowanego styropianu oraz o minimalnej gęstości, czyli wadze jednego metra sześciennego wyrobu, niepodawanej na standardowych etykietach styropianu. Dzięki tej ostatniej informacji każdy nabywca, ważąc styropian, może  upewnić się, czy wyrób jest zgodny z deklaracją producenta, wyjaśnia prezes PSPS Kamil Kiejna, z przyznającej wyróżnienia Rady Programowej.

W skład Rady wchodzą ponadto inżynier Anna Kuliś, specjalista z zakresu wyrobów budowlanych oraz mecenas Aleksander Stawicki, partner w specjalizującej się w prawie konkurencji kancelarii prawnej WBK Wierciński, Kwieciński, Baehr, która zapewnia obsługę prawną Programu "Gwarantowany Styropian".

Przewidziana w ramach Programu certyfikacja jest ściśle związana z prowadzoną w ramach Programu branżową kontrolą jakości wyrobów dostępnych na polskim rynku. Zainicjowane przez nas działania kontrolne to proces ciągły, więc uzyskane wyróżnienia podlegają nieustannej weryfikacji, a lista ich posiadaczy stałej aktualizacji, podkreśla Kiejna.

Z aktualnym wykazem Rzetelnych Producentów Styropianu można zapoznać się na stronie www.gwarantowanystyropian.pl. Obecnie, oprócz trzech wcześniej wymienionych firm, tytułami mogą posługiwać się także Austrotherm, Knauf Industries Polska i Styropian Plus.

Celem Programu "Gwarantowany Styropian" jest upowszechnianie wiedzy o wyrobach ze styropianu, standaryzacja zasad czytelnego i niewprowadzającego w błąd ich oznakowania, certyfikacja uczciwych i rzetelnych producentów, promocja wyrobów wysokiej jakości oraz eliminacja zjawiska oferowania konsumentom wyrobów oznakowanych w sposób mogący wprowadzać w błąd oraz niespełniających deklarowanego poziomu parametrów technicznych. To pierwsza tego typu inicjatywa na polskim rynku.

źródło: Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS)

Dodano: 2013-09-26
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej