Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Winyl nie tylko dla melomanów. Schody w nowej odsłonie

Winyl jest materiałem cenionym nie tylko w świecie muzyki. Popularne do lat 80. ubiegłego wieku dyski gramofonowe były produkowane głównie z szelaku, ebonitu lub polichlorku winylowego (PVC), skąd właśnie wzięła się ich popularna nazwa - płyty winylowe. Ten wytrzymały polimer znajduje wiele innych zastosowań w codziennym życiu. Dzięki szeregowi odpowiednich właściwościom świetnie sprawdza się także w nowoczesnej branży budowlanej i wnętrzarskiej.

Schody z winylu - prostota i trwałość

Technologia winylowa Floover doskonale nadaje się do renowacji starych schodów, gdyż wykonane w niej panele można zamontować na wielu rodzajach gotowych powierzchni - betonie, drewnie, lastryko, płytkach ceramicznych, a nawet na wykładzinach elastycznych. Ta uniwersalność oraz bezklejowy system łączenia UNICLIC sprawiają, że fachowiec przestaje być potrzebny - o własne schody można zadbać samemu.

Winylowi nie straszne są plamy po winie, kawie, czy chemii gospodarczej. Kiedy jednak jakieś zabrudzenia się pojawią, woda i odrobina detergentu w zupełności wystarczą. Koszty eksploatacji względem drewna zmniejszają się, gdyż winyl skutecznie opiera się też kurzowi, grzybom, bakteriom i roztoczom. Dzięki temu można go zastosować na schodach znajdujących się blisko powierzchni mających częsty kontakt z wilgocią, np. kuchni i łazienek, a także w wiatrołapach, korytarzach i hallach wejściowych.

Wysokie wyniki schodów Floover uzyskane w teście Tabera oznaczają również bardzo dobrą odporność na ścieranie.

Schody przyjazne człowiekowi

Dobre schody, poza trwałością, charakteryzuje też bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Najwięcej uwagi poświęcamy temu, jak będą się zachowywały względem innych materiałów. Klasa poślizgowa B schodów Floover oznacza wysokie bezpieczeństwo w użytkowaniu, zwłaszcza przez osoby starsze i wszędobylskie dzieci. Zastosowany winyl został ponadto sklasyfikowany jako trudno zapalny (europejska klasa palności Bfl-s1), co w przypadku zagrożenia pożarowego ma niebagatelne znaczenie - po tych schodach ogień po prostu nie przejdzie. Ciepło odczujemy za to pod swoimi stopami. Podkład z dębu korkowego nie tylko utrzymuje przyjemną temperaturę stopni, ale też skutecznie tłumi odgłosy kroków. Ani one, ani nawet upuszczone twarde lub ostre przedmioty nie powodują na schodach winylowych Floover wgnieceń.

Panele winylowe - różnorodność wzorów

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wygląd nowych schodów nawiązywał do ich drewnianego poprzednika. Firma Kopp, wyłączny dystrybutor marki Floover w Polsce, oferuje panele winylowe w bogatej kolekcji dekorów. Wzór naturalnego drewna, eleganckiej ceramiki, betonu czy nawet wykładziny - możemy eksperymentować niemalże do woli, uzyskując ciekawy i nowoczesny efekt. Czemu więc nie połączyć np. efektowności drewna z właściwościami winylu? Jedno jest pewne: tak odrestaurowane schody będą nam służyć przez długie lata.

źródło i zdjęcie: Kopp

Dodano: 2013-10-14
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej