Ekologiczna elewacja


Drewno nadaje bryle budynku lekkości i ociepla wygląd. Niestety produkt nie jest pozbawiony wad. Trudno go utrzymać w dobrym stanie przez długie lata. Wymaga impregnacji, lakierowania lub malowania, a dodatkowo nie każdy może sobie pozwolić na taki spory wydatek. Co będzie więc ekonomiczną alternatywą?

Firma Plastivan Polska wprowadziła na rynek nowatorskie rozwiązanie o nazwie Beltecto, polecane wszystkim, którym zależy na przełamaniu monotonnych przestrzeni elewacji domu. Korzystają z niego zarówno osoby indywidualne jak i firmy deweloperskie.

Panele Beltecto są tańsze i praktyczniejsze od drewna. Ten system okładzinowy zarówno strukturą jak i kolorystyką doskonale imituje drewno jednocześnie zapewniając trwałe i estetyczne wykończenie elewacji budynków. Nasze panele Beltecto nie wymagają konserwacji. Są wykonane z PVC. Dzięki dodatkowej powłoce akrylowej okładzina jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne - nie blaknie i nie odkształca się pod wpływem skrajnych temperatur, mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny Plastivan Polska. Materiał PVC z którego są zrobione panele to polichlorek winylu, charakteryzujący się dużą wytrzymałością. Estetyczny, schludny design imitujący naturalne drewno dopełniają wyjątkowe cechy tworzyw sztucznych, które sprawiają, że komfort użytkowania nie ulega pogorszeniu przez wiele lat.

Elewacja na każdy budynek

Kompletny system Beltecto składa się z desek, listew wykańczających i uchwytów montażowych. Produkt posiada wszystkie niezbędne atesty oraz aprobaty techniczne. Jest objęty 10-letnią gwarancją. Wspomniane zalety powodują, że w ostatnim czasie produkt chętnie wykorzystywany jest przez firmy deweloperskie. Beltecto pojawia się zarówno na elewacjach budynków wielorodzinnych jak i domach jednorodzinnych czy szeregowcach. Nie ma się jednak czemu dziwić. Deweloperzy zabiegając o nowych klientów, chcą odróżnić się od konkurencji, a tym samym starają się zaoferować coraz to ciekawsze, praktyczne i estetyczne rozwiązania.

Kolor paneli Beltecto łatwo dobrać do stolarki okiennej, drzwiowej, systemów rynnowych czy dachówek, co zapewnia spójny wygląd każdego budynku. Nie bez znaczenia jest, że ich montaż zajmuje znacznie mniej czasu w porównaniu z pracochłonnym drewnem, dodaje Korzeniewski.

System elewacyjno-podbitkowy Beltecto sprawdza się, jak sama nazwa wskazuje, jako materiał zarówno na elewację i podbitkę dachową. Produkt jest dostępny w odcieniu dębu, mahoniu, orzecha, a także brązu i bieli. Ponadto, liczne atesty potwierdzają, że produkt jest pod każdym względem bezpieczny dla zdrowia. Nie zawiera metali ciężkich a jednocześnie spełnia wszystkie, nawet najbardziej wyśrubowane, normy europejskie. Produkcja paneli Beltecto nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

źródło i zdjęcie: Plastivan

Dodano: 2013-10-24
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej