Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

NIE DAWAJ CZADU! Edukacyjny konkurs MK Systemy Kominowe

Mimo iż tegoroczna jesień rozpieszcza nas pogodą, już wkrótce rozpocznie się sezon grzewczy z prawdziwego zdarzenia. Niestety co roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla (potocznie nazywanym czadem) umiera kilkadziesiąt osób. MK Systemy Kominowe po raz kolejny chce uświadomić Polakom, że z czadem nie ma żartów - w tym celu organizuje konkurs, którego podstawowym celem jest nagłośnienie problemu i nakłonienie ludzi do większej dbałości o własne bezpieczeństwo.

Tlenek węgla (zwany czadem) jest silnie trującym gazem, który miesza się z powietrzem i wraz z nim rozprzestrzenia. Czad powstaje w wyniku niecałkowitego spalania wszelkich paliw, co jest spowodowane brakiem odpowiedniej ilości tlenu potrzebnego do procesu spalania. Co gorsza, tlenek węgla jest bezbarwny i bezwonny, a zatem niezwykle podstępny. Zabija po cichu i bez świadków.

Każdego roku ofiarą czadu pada wiele osób, w tym osoby starsze i dzieci. Tymczasem by zapobiec takim tragediom wcale nie trzeba wiele wysiłku, wyjaśnia Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK Systemy Kominowe. Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie konkursu, który ma na celu skłonienie ludzi do samodzielnego odszukania odpowiedzi na pytanie: jak uchronić się przed czadem? Uważamy, że samodzielnie zdobyta wiedza lepiej zapada w pamięć, a w tym przypadku wiedza może uratować życie! Dla osób, które zaangażują się w ten projekt przewidzieliśmy atrakcyjne i bardzo praktyczne nagrody.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wykonać trzy proste kroki:

  1. Poszperać w sieci i znaleźć odpowiedź na zadanie konkursowe - Wymień co najmniej trzy działania, które uchronią Cię przed czadem.
  2. Wysłać odpowiedź na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
  3. Polubić fanpage: www.facebook.com/MowimyoKominach - w którym znajduje się mnóstwo przydatnych informacji na temat systemów kominowych, bezpieczeństwa, a także porad ekspertów.

Na autorów najlepszych (i oczywiście poprawnych) odpowiedzi będą czekać nagrody:

  1. Autor najbardziej adekwatnej odpowiedzi otrzyma stację pogodową stację pogodową Conrad W232P, która nie tylko pokazuje najświeższe dane meteorologiczne, ale również umożliwia przeglądanie wybranych fotografii w cyfrowej ramce oraz czujnik czadu czujnik czadu Kidde, który może nawet uratować życie
  2. Autorzy trzech kolejnych odpowiedzi, które zostaną docenione przez jury otrzymają czujniki czadu Kidde.

Jury w swojej ocenie będzie brało pod uwagę poprawność odpowiedzi,  jej jakość, stopień zaangażowania w znalezienie najważniejszych działań, które mogą zapobiec tragediom spowodowanym przez czad.

Konkurs będzie trwał do 16 grudnia 2013 r.. Wyniki zostaną ogłoszone do końca  2014 r. Udział w konkursie jest równoznaczny z potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie: http://www.mkzary.pl/files/Regulamin%20konkursu%20-%20Nie%20dawaj%20czadu.pdf.

źródło i zdjęcie: MK Systemy Kominowe

Dodano: 2013-11-07
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej