Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Docieplenia z płyt elewacyjnych

Najpopularniejszą metodą ocieplania budynków jest technika bezspoinowa, wykorzystująca styropian lub wełnę mineralną. W ociepleniach wielu budynków użyte  materiały mogą okazać się nie dość eleganckie, dlatego warto rozważyć montaż płyt elewacyjnych, które poza wysoką estetyką wykonania charakteryzują się również dużą tolerancją na warunki atmosferyczne oraz wytrzymałością.

Dobrym rozwiązaniem mogą być wykonane z włókno-cementu, mające szerokie zastosowanie (elewacje wentylowe, podsufitki, balkony) płyty elewacyjne marki Cembrit.
Dostępne w bogatej palecie kolorów spełnią oczekiwania estetyczne najbardziej wymagających inwestorów oraz mieszkańców.

Włókno-cement dotychczas kojarzony był głównie z pokryciami dachowymi, coraz częściej zyskuje jednak uznanie jako materiał na elewację. Jest bardzo przyjazny dla środowiska, a dzięki swoim parametrom technicznym doskonale się sprawdzi w każdych warunkach pogodowych. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej wykorzystywany jest do dociepleń budynków, przekonuje Marcin Pakuła, doradca techniczny w firmie Cembrit.

Nowoczesna technologia włókno-cementowa zapewnia ciepło i skuteczne odprowadzanie wilgoci, przez co ściany pozostają suche, a tym samym odporne na proces zagrzybienia czy gnicia. Warto dodać, iż montaż płyt elewacyjnych Cembrit jest bardzo prosty - przymocowuje się je do profilu aluminiowego za pomocą specjalnego żłobienia, co skutkuje nieprzemieszczaniem się płyty nawet podczas silnego wiatru. Proces ocieplania ścian zewnętrznych prowadzony tradycyjną metodą nie należy do łatwych i składa się z kilku faz, a prace z nim związane muszą być wykonywane przy określonej temperaturze (od 5 do 25 stopni Celsjusza).

Płyty płaskie sprawdzą się również przy wykańczaniu balustrad na balkonach. Są bardzo wytrzymałe, a przy tym dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego stanowią ciekawą alternatywę dla korodującej blachy. Wielu wykonawców stosuje je zarówno przy renowacjach starych obiektów, jak i przy budowie nowych.

Płyty montowane są na specjalnej stalowej podkonstrukcji za pomocą nitów lub na klej. Położenie płyt o grubości od 8 do 10 mm, na przykład dostępnych w naszej ofercie Cembrit RAW, zagwarantuje odpowiednio wysoką estetykę, tym bardziej że są  one nieimpregnowane, przez co dają naturalny, surowy wygląd. Zastosowanie tych samych materiałów elewacyjnych na ścianie zewnętrznej oraz balkonie pozwoli uzyskać oczekiwany i przede wszystkim spójny efekt wizualny, dodaje Marcin Pakuła z firmy Cembrit.

Płyty płaskie Cembrit są wyposażone w kompletną ofertę akcesoriów, zapewniającą  łatwy montaż i bezpieczne użytkowanie. Warto zwrócić uwagę, iż całe rozwiązanie oferowane przez producenta jest relatywnie tanie w porównaniu z podobnymi produktami dostępnymi na rynku.

źródło i zdjęcie: Cembrit

Dodano: 2014-02-06
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej