Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Koszty energii w budynku pasywnym – do sprawdzenia online

Budownictwo energooszczędne i pasywne zdaje egzamin w naszym klimacie. W modelowym budynku pasywnym w Rybniku, ocieplonym trzydziestocentymetrową warstwą srebrnoszarego styropianu Termonium Plus fasada Termo Organiki, zaoszczędzone pieniądze liczone są w tysiącach złotych. Są na to dowody! Każdy chętny może to sprawdzić dzięki specjalnej aplikacji umożliwiającej podgląd online czujników temperatury i licznika energii, umieszczonych na pokazowym budynku.

Zapotrzebowanie na energię rybnickiego budynku, zaprojektowanego i wybudowanego przez  śląską firmę Wodmetal, wynosi tylko ok. 10%  w porównaniu do typowych budynków stawianych w Polsce. Budynek o powierzchni 240 m2, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, zużywa tylko 13 kWh/m2 rocznie, czyli około. 1,5 m sześciennego gazu na 1 metr kwadratowy. W tradycyjnym budownictwie zużycie tego surowca waha się między 12 - 15 m3. To oszczędność rzędu nawet 5 tysięcy złotych w skali roku.

Koncepcja architektoniczna, poza uzyskaniem standardu pasywności obiektu, uwzględnia ważne czynniki użytkowe. W budynku, charakteryzującym się zwartą formą architektoniczną, na parterze zaplanowano pomieszczenia pokazowe, które prezentują m.in. nowoczesne rozwiązania i urządzenia energooszczędne, a na I piętrze pracownię projektową.

Udostępniliśmy ciekawą aplikacje umożliwiającą śledzenie online temperatury i zużycia energii w naszym domu, głównie po to, by unaocznić i przekonać niedowiarków, że budownictwo niskoenergetyczne jest dla nas osiągalne i opłacalne. Aplikacja znajduje się pod adresem www.wodmetaldom.pl/pomiary lub po wejściu na stronę www.wodmetaldom.pl, mówi Tomasz Niewelt z biura projektowego Wodmetal Dom. Zapraszamy również wszystkich chętnych do zwiedzania budynku. Zainstalowane bezpośrednio energooszczędne urządzenia pozwalają na ich prezentację i ocenę efektu działania.

Wyjątkową energooszczędność budynku gwarantuje jego usytuowanie na południe, tak aby zapewnić maksymalnie szerokie doświetlenie pomieszczeń światłem słonecznym, perfekcyjne ocieplenie budynku grubą warstwą srebrnoszarego styropianu Termonium Plus fasada Termo Organiki, system wentylacji z odzyskiem ciepła, m.in. rekuperatory o sprawności 90%, gruntowy wymiennik ciepła długości 70 mb, rolety zewnętrzne i wewnętrzne oraz  energooszczędne okna. Termo Organika, na której produktach oparta jest izolacja termiczna śląskiego budynku, od  lat dostarcza swój styropian do ocieplenia  kluczowych inwestycji energooszczędnych w Polsce.

Od lat promujemy budownictwo energooszczędne, dlatego od początku kibicujemy firmie Wodmetal. Budowa energooszczędnych budynków to nie tylko oszczędność pieniędzy wydanych na ogrzewanie, ale także inwestycja, która pozytywnie wpływa na środowisko naturalne, mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki.

Nasze srebrnoszare płyty energooszczędne ociepliły pierwszą w Polsce sportową halę pasywną, pierwszy budynek pasywny z certyfikatem Passivhaus Instytut oraz pierwszy na świecie kościół pasywny. Aplikacja Wodometalu w jasny sposób potwierdza, że opłaca się stawiać na rozwiązania energooszczędne.

W Polsce ponad 80% budynków wybudowano w sposób niepozwalający na racjonalne zarządzanie energią. Zużywamy ponad 2 razy więcej energii na jednostkę powierzchni mieszkaniowej, niż kraje Europy Zachodniej o podobnym klimacie. Powoduje to, że wielokrotnie przepłacamy za ogrzewanie budynku oraz niszczymy naturalne środowisko, w którym żyjemy. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.

źródło i zdjęcie: Termo Organika

Dodano: 2014-02-25
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej