Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Energooszczędne okna drewniane z Sokółki

Energooszczędne okna drewniane THERMO 80 to produkt, który podkreśli klimat każdego wnętrza. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym zapewni wygodę, doskonały design i znakomite parametry użytkowe. Energooszczędność drewnianych okien THERMO 80 wynika także z nowoczesnej konstrukcji. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie 2 uszczelek wrębowych, uszczelki krawędziowej oraz uszczelki na powierzchni styku termookapnika i ramy okna. Ta ostatnia zapobiega dostawianiu się nie tylko chłodnego powietrza, ale również wody opadowej pomiędzy skrzydło a ościeżnicę okna.

Najważniejszym z parametrów technicznych określających poziom energooszczędności jest współczynnik przenikania ciepła dla całego okna. Im wartość tego współczynnika jest niższa, tym mniej ciepła "ucieka" z naszego domu. W przypadku okien drewnianych sosnowych linii THERMO 80 współczynnik ten wynosi Uw=0,9 W/m2K.

Kolejnym, równie istotnym, parametrem jest poziom izolacji akustycznej. W zależności od zastosowanego pakietu szybowego waha się on od 32 do 40 dB. Wskaźnik ten oznacza, że w porównaniu z otoczeniem zewnętrznym o tyle dB mniej hałasu słyszymy wewnątrz pomieszczenia.

Drewno, z którego produkowane są okna, poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna, takie jak: sęki, zawoje czy skręt włókien.

W oknach THERMO 80 rama skrzydła i ościeżnicy ma grubość 80 mm i jest wykonana z czterech warstw drewna z odpowiednio dobranym, naprzemiennym układem słojów. Do produkcji okien używane jest głównie drewno sosnowe lub dębowe.

Energooszczędność drewnianych okien THERMO 80 wynika także z nowoczesnej konstrukcji. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie 2 uszczelek wrębowych, uszczelki krawędziowej oraz uszczelki na powierzchni styku termookapnika i ramy okna. Ta ostatnia zapobiega dostawianiu się nie tylko chłodnego powietrza, ale również wody opadowej pomiędzy skrzydło a ościeżnicę okna.

Gwarancja energooszczędnych okien drewnianych THERMO 80

  • 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
  • 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji
  • 3 lata - na powłoki malarskie kryjące
  • 2 lata - na powłoki malarskie transparentne

źródło i zdjęcie: Sokółka Okna i Drzwi

Dodano: 2014-03-14
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej