Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Jakie trendy wiodą prym w budownictwie?

Ostatnie lata przyniosły sporą zmianę. Domy o tradycyjnej architekturze, z wykuszami i gankami z kolumnami, mają obecnie dużą konkurencję. Prywatni inwestorzy coraz częściej rozważają budowę domu o prostej bryle, bez przepychu oraz dworkowej swojskości. Choć mniej kojarzą się one z tradycją i przytulnością, dają szereg możliwości nie tylko projektowych, ale i aranżacyjnych.

Nowoczesnymi projektami domów interesują się już nie tylko miłośnicy współczesnych trendów designu i innowacyjnych rozwiązań. Zwarta technologia bryły, brak wykuszowych okien, prosty dach to również doskonałe rozwiązania ekonomiczne, dlatego coraz więcej inwestorów prywatnych decyduje się na tego typu architekturę, zaznacza René-Xavier Gérard, prezes zarządu spółki Domy Gerard, zajmującej się profesjonalną budową domów jednorodzinnych dla inwestorów prywatnych.

Na ogólny wygląd domu duży wpływ wywierają detale. Nowoczesna stylistyka staje się coraz modniejsza, a nieszablonowe rozwiązania dają możliwość projektowania z dużą dozą kreatywności. Efekt nowoczesności osiągnąć można już choćby dzięki odpowiedniej kolorystyce. Udaje się go także zaakcentować np. poprzez balkony czy tarasy o prostych kształtach. Do ich wykonania stosuje się najczęściej metal i szkło.

Użycie szkła w konstrukcjach, a także w elementach wykończeniowych, staje się coraz popularniejsze. Zakres zastosowania tego tworzywa jest bardzo urozmaicony, a coraz więcej inwestorów decyduje się na wykorzystanie go w konstrukcji balustrad, mówi prezes zarządu spółk Domy Gerard. W domu nowoczesnym często występują też duże przeszklenia - w postaci okien, a także we wnętrzu. Przyszli domownicy mogą tu puścić wodze fantazji, dlatego tak często wybierane są indywidualne, a nie gotowe projekty. Z pomocą i fachową radą architekta można znaleźć rozwiązania dostosowane do potrzeb mieszkańców. Zarówno jeśli chodzi o architekturę zewnętrzną, jak i wygląd czy układ poszczególnych pomieszczeń.

Pamiętajmy również, że wybierając konkretne materiały oraz rozwiązania architektoniczne, mamy wpływ na całkowity budżet. Dzięki temu już na etapie projektowania możemy dostosować koncept domu do możliwości finansowych, podkreśla René-Xavier Gérard ze spółki Domy Gerard.

Polacy podążają za trendami z zachodu i zdają sobie sprawę, ze współczesny dom powinien zapewnić przede wszystkim wygodę i komfort oraz niski koszt utrzymania. Oszczędność energetyczną, jak również dużą funkcjonalność zapewnią proste, zwarte formy, racjonalnie rozplanowane. Dlatego nowoczesne projekty domów cieszą się ciągle rosnącym zainteresowaniem.

źródło i zdjęcie: PR Port

Dodano: 2014-06-26
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej