Ekologia i oszczędność. W co wyposażyć łazienkę?

Polacy urządzający swoje mieszkania stawiają coraz bardziej wygórowane wymagania firmom branży wyposażenia wnętrz. Oczekują przedmiotów zaprojektowanych ładnie i funkcjonalnie. Coraz bardziej widoczna staje się również codzienna troska o ekologię, widoczna w oszczędzaniu wody oraz energii. Bazując na tych założeniach, projektanci z branży łazienkowej dokonują zmian w znanych rozwiązaniach.

Nowoczesna technologia Clean Rim polega na innym niż do tej pory rozprowadzaniu wody potrzebnej do spłukiwania w misce WC. Jej dystrybucja jest jeszcze bardziej wydajna za sprawą innowacyjnego systemu. Woda rozprowadzana jest jednocześnie w kilku kierunkach sprawiając, że cała powierzchnia produktu jest dokładnie obmywana przy znacznych oszczędnościach, nawet do 33%. Jej użytkownik decyduje sam, wybierając spłukiwanie czterema lub zaledwie dwoma litrami wody. Dodatkowymi atutami braku tradycyjnego kołnierza w podwieszanych miskach WC Gap Clean Rim są: zwiększona estetyka produktu oraz zdecydowanie łatwiejsze utrzymanie higieny na co dzień.

Higiena przede wszystkim

Projektanci Roca, redukując kołnierz w misce WC, wyeliminowali jednocześnie strefę nieoszkliwionych zakamarków, w których do tej pory gromadziły się bakterie i zarazki. Za sprawą małej zmiany, codzienna pielęgnacja stała się prostsza, ponieważ nie wymaga już stosowania szkodliwych dla środowiska i drogich detergentów. Z kolei dla użytkowników miski to oszczędność w domowym budżecie.

Podwieszana miska WC Gap Clean Rim wyposażona jest w system ukrytego mocowania, zapewniający łatwy montaż produktu. Taka instalacja pozwala na bezproblemowe czyszczenie oraz zapobiega gromadzeniu się brudu w trudno dostępnych miejscach.

Perfekcyjne dodatki w łazience

Cała seria GAP została zaprojektowana przez współpracującego z marką designera Antonio Bullo. Stworzona do nowoczesnych wnętrz, jest elegancka, a do tego praktyczna w codziennym użytkowaniu. Potwierdzają to również dodatki, poprawiające estetykę i funkcjonalność pomieszczenia. Wyposażenie nowej miski WC Gap Clean Rim w wolno opadającą deskę, poprawia komfort korzystania z niej. Z kolei proponowane przez Roca przyciski z serii: PL1, PL2, PL3, PL4 oraz nowe - PL6, stanowią stylowy dodatek we wnętrzu łazienki. Do podwieszanej miski WC GAP Clean Rim rekomendowane są stelaże podtynkowe Duplo Compacto oraz Pro.

źródło i zdjęcie: ROCA

Dodano: 2014-12-09
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej