Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Prosument bez tajemnic. Przyjdź na szkolenie!

Coraz więcej aspektów życia uzależnione jest od stałych dostaw energii elektrycznej. Elektryczność obecnie odgrywa znacznie większą rolę w zaspokajaniu naszego zapotrzebowania na energię niż miało to miejsce 20 lat temu. Związane jest to z rozpowszechnianiem się w gospodarstwach domowych szeregu urządzeń m.in. kuchenek i piekarników elektrycznych, bojlerów czy telewizorów. Zdarzają się przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej w niektórych regionach kraju, które uniemożliwiają korzystanie z nich w zgodzie z indywidualnymi preferencjami.

Mikrogeneracja to wytwarzanie, przede wszystkim na potrzeby własne, energii elektrycznej na małą skalę z instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii. Podmioty (nie tylko gospodarstwa domowe, ale także przedsiębiorstwa), które się jej podejmują są tzw. prosumentami - czyli jednocześnie pełnią rolę producenta i konsumenta energii. W Polsce jest to nadal jeszcze stosunkowo nowe zjawisko, jednak w wielu krajach wytwarzanie energii elektrycznej przez jej odbiorców jest dość rozpowszechnione.

Dzięki rozwojowi technologii przydomowe niskoemisyjne źródła ciepła i energii elektrycznej stają się coraz bardziej dostepne dla inwestorów indywidualnych, coraz bardziej atrakcyjne cenowo i między innymi dzięki temu - coraz bardziej popularne.

Uruchomiona w 2014 r. przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej linia finansowania PROSUMENT to ogromne wsparcie finansowe dla potencjalnych prosumentów.

Równolegle rozpoczęła się realizacja projektów edukacyjnych, poświęconych energetyce prosumenckiej.

Jednym z nich jest ogólnopolski cykl 16 dwudniowych szkoleń dla samorządowców, wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni oraz inwestorów indywidualnych - właścicieli domów jednorodzinnych.

"Prosument bez tajemnic" -  harmonogram szkoleń:

WOJEWÓDZTWO (lokalizacja) TERMIN SZKOLENIA

 • pomorskie (Gdańsk) 22-23 stycznia
 • zachodniopomorskie (Szczecin) 27-28 stycznia
 • wielkopolskie (Poznań) 29-30 stycznia
 • lubuskie (Zielona Góra) 19-20 lutego
 • dolnośląskie 24-25 lutego
 • opolskie 26-27 lutego
 • mazowieckie 19-20 marca
 • łódzkie 24-25 marca
 • świętokrzyskie 26-27 marca
 • śląskie 23-24 kwietnia
 • małopolskie 23-24 kwietnia
 • podkarpackie 26-27 maja
 • lubelskie 28-29 maja
 • podlaskie 11-12 czerwca
 • warmińsko-mazurskie 11-12 czerwca

UWAGA: opłata za uczestnictwo w dwudniowym szkoleniu 100 zł/osoba. Organizatorzy zapewniają wyżywienie. Dojazd i nocleg - we własnym zakresie. Rejestracja na szkolenie - strona internetowa projektu.

Projekt "Prosument bez tajemnic" jest realizowany przez Fundację PROMETHEUS, dzięki dofinansowaniu ze srodków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: NFOSiGW
zdjęcie: © Baillou - Fotolia.com

Dodano: 2015-01-07
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej