Czy z betonu komórkowego buduje się tylko ściany zewnętrzne, czy również wewnętrzne?

Beton komórkowy zdaje egzamin w obu przypadkach. Jest materiałem trwałym, lekkim, łatwym w układaniu i obróbce, więc robi coraz większą karierę. Buduje się z niego ściany zewnętrzne jedno-, dwu- i trójwarstwowe oraz ściany wewnętrzne.

Ściany zewnętrzne

Najczęściej buduje się mury dwuwarstwowe ocieplone wełną mineralną lub styropianem. Firma H+H poleca do budowy ścian dwuwarstwowych bloczki z betonu komórkowego H+H klas gęstości 500, 600, 700.

Z betonu komórkowego można także budować ściany jednowarstwowe, co obniża koszty, ponieważ oszczędzamy na wykonaniu warstwy ocieplającej. Jednak w tym wypadku trzeba użyć tylko bloczków zalecanych przez producenta - firma H+H poleca do ścian jednowarstwowych klas gęstości 300, 350 i 400.

Ściany wewnętrzne

Beton komórkowy jest materiałem idealnym do budowy ścian wewnętrznych, bowiem tu bardzo istotny jest ich ciężar ze względu na dopuszczalne nośności stropów. Dzięki swojej strukturze beton komórkowy H+H jest dużo lżejszy niż inne materiały murowe, co powoduje, że wykonane z niego ściany nie obciążają nadmiernie stropów.

Co istotne bloczki H+H są łatwe w obróbce - ich przycinanie nie wymaga dużych nakładów siły i czasu. Ścianki działowe można szybko i łatwo wykonywać nawet samodzielnie. Takie ścianki budowane z bloczków H+H można również swobodnie kształtować, na przykład nadając im kształt łuku. Nadają się także jako materiał na obudowy kominków, wanien, umywalek czy stelaży instalacyjnych do w.c. - wtedy stosuje się cienkie bloczki H+H, czyli płytki.

źródło i zdjęcie: www.hplush.pl

Dodano: 2015-01-20
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej