Kompleksowe ocieplenie ścian

Kompleksowe ocieplenie ścian

Aktualnie maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych wynosi 0,25 W/(m2*K). Zachowanie tej normy daje gwarancję, że budynek będzie trzymał ciepło. Dla uzyskania możliwie najlepszej izolacji warto korzystać z systemów ociepleń elewacji.

THERMA+ firmy Arsanit to kompleksowy, certyfikowany system oparty na styropianie. Płyta styropianowa zapewnia tu skuteczną termoizolację wierzchniej warstwy budynku, zagrożonej stratami ciepła osiągającymi nawet poziom 50%. Pełną efektywność rozwiązania uzyskuje się w wyniku odpowiedniego skompletowania wszystkich jego elementów. THERMA+ składa się z sześciu profesjonalnych produktów:

  • zaprawa klejowa do przyklejania płyt styropianowych - Styramik THS-04,
  • materiał izolacyjny - styropian THERMO Fasada lub THERMO Fasada Extra,
  • zaprawa klejowa do zatapiania siatki zbrojeniowej - Therma+ TH-03,
  • warstwa zbrojąca - siatka z włókna szklanego VERTEX 145 / AKE 145,
  • podkład tynkarski gruntujący THERMAGrunt,
  • tynk strukturalny THERMATynk.

Funkcjonalność i estetyka elewacji

Dzięki styropianom użytym w systemie THERMA+, których współczynnik przewodzenia ciepła wynosi od λD ≤ 0,038 W/mK do λD ≤ 0,040 W/mK, zmniejsza się zapotrzebowanie na zużycie energii do ogrzania budynku, co przekłada się bezpośrednio na obniżone koszty jego eksploatacji. Natomiast zabezpieczenie mikrobiologiczne tynków strukturalnych THERMATynk zapewnia elewacji skuteczną ochronę przed korozją biologiczną.

Przy wykończeniu ścian zewnętrznych budynku nie mniej ważnym aspektem jest estetyka. Do wierzchniej warstwy elewacji ocieplanej w systemie THERMA+ producent proponuje tynki: akrylowy THERMATynk-A lub silikonowy THERMATynk-SN - oba dostępne w 345 barwach oraz w dwóch strukturach: "baranek" i "kornik". Możliwe jest też wykonanie koloru na specjalne zamówienie. Podkłady tynkarskie i tynki strukturalne dostępne są w wariantach: akrylowy, silikonowy, silikatowy, silikatowo-silikonowy. W ofercie jest również tynk mineralny.

źródło i zdjęcie: Arsanit