Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Inteligentny domofon ochroni dom

Otwarty sezon zimowy i trwające ferie powodują, że wielu z nas aż do marca może być nieobecnych w domu. Co jednak zrobić, by zimowe szaleństwo było wolne od troski o nasze M, które w tym okresie może być bardziej niż zwykle narażone na włamania i kradzieże? Wystarczy mieć iPhone’a, iPada lub inne urządzenie z systemem Android.
Zimowy urlop na stokach narciarskich albo po prostu na innym wyjeździe turystycznym z dala od domu, nie musi wcale oznaczać braku kontroli nad bezpieczeństwem naszego domu.

Kontrola domu stoku

Urządzenie DOMOPHONE, które wypuściła na rynek firma AC SOFTWARE współpracuje z urządzeniami mobilnymi dzięki aplikacji, co pozwala nie tylko monitorować to, co się dzieje w otoczeniu naszego domostwa, ale również umożliwia prowadzenie rozmów z gośćmi, którzy nas odwiedzili, nagrywanie obrazu i sterowanie bramą wjazdową z każdego miejsca na świecie.

Jak działa urządzenie, dzięki któremu dowiesz się kto przychodzi, nawet jeśli nie ma cię w domu?

W bardzo prosty sposób - aplikacja zainstalowana na naszym telefonie pozwala, aby videodomofon zamontowany na furtce połączył się z naszym smartfonem lub tabletem. Aplikacja uruchomia się w momencie, kiedy ktoś dzwoni do naszych drzwi, po czym na naszym telefonie wyświetla się obraz z kamery. Możemy wówczas porozmawiać z gościem, a także wpuścić go na terenie posesji, dzięki funkcji sterowania zamkiem bramy wjazdowej.

Wielki brat w telefonie

Jeśli w danym momencie nie możemy odebrać połączenia, jedna z funkcji DOMOPHONE pozwoli nagrać obraz z kamery, który będziemy mogli odtworzyć w wolnej chwili i sprawdzić kto nas odwiedził. Urządzenie zarejestruje aż 100 nagrań i 500 zdjęć. Naszym videodomofonem możemy sterować za pomocą iPhone’a, iPada, a także innych urządzeń z systemem Android, a także komputerem z systemem Windows. Z videodomofonem można połączyć się za pomocą sieci GDGE, 3G lub 4G. Możliwa jest także instalacja aplikacji na kilku telefonach, dzięki czemu wszyscy domownicy będą mogli swobodnie odbierać połączenia z domem.

Zestaw DOMOPHONE składa się w zasadzie z dwóch elementów - videodomofonu, który instaluje się przy furtce oraz aplikacji na telefon, która pozwala zobaczyć i porozmawiać z gościem odwiedzającym nasz dom. Videodomofon wyposażony jest w: kamerę, oświetlenie, głośnik, mikrofon oraz przycisk wywołania, po naciśnięciu którego aplikacja łączy się z telefonem, a na jego ekranie wyświetla się obraz z kamery. Aby cały proces mógł zakończyć się sukcesem, videodomofon musi być jedynie podłączony do zasilania i połączony z domową siecią WiFi lub przez kabel ethernetowy. Produkt występuje w trzech wersjach kolorystycznych: stal szlachetna, jasny brąz, złoto.

źródło i zdjęcie: AC SOFTWARE

Dodano: 2015-01-29
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej