Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Trendy w polskim budownictwie mieszkaniowym


Dla branży budowlanej rok 2014 był wyjątkowo ważny. Podjęto szereg działań ustawodawczych mających na celu podniesienie standardów energooszczędności w polskim budownictwie mieszkaniowym. Polska prowadzi intensywne prace mające na celu implementację dyrektyw unijnych, zgodnie z którymi od 2021 r. wszystkie nowo powstające budynki muszą być bardzo energooszczędne.

Od 2014 r. w budownictwie jednorodzinnym obowiązują nowe normy dla współczynnika przenikania ciepła (wskaźnik U) oraz zapotrzebowania na energię pierwotną (wskaźnik EP). Zapotrzebowanie nowo powstających domów jednorodzinnych na energię pierwotną nie może przekraczać 120 kWh/m², a współczynnik przenikania ciepła, np. przez ściany, nie może być wyższy, niż 0,25 W/m². Nowe domy mają być bardziej energooszczędne i przyjazne środowisku. Ich budowa kosztuje niewiele więcej, a jest to inwestycja, która zwraca się na przestrzeni kilku lat użytkowania nieruchomości.

Budownictwo energooszczędne nie tylko znacząco obniża koszty eksploatacji budynku, ale oferuje również wyższy komfort termiczny i akustyczny podczas użytkowania, mówi Henryk Kwapisz z Saint-Gobain. Z analiz przeprowadzonych przez Krajową Agencję Poszanowania Energii (KAPE) wynika, że domy o wysokim standardzie energetycznym mogą oznaczać dla właścicieli rachunki nawet o 40% niższe, niż w przypadku budynków standardowych.

Razem ze zmianami prawnymi, z roku na rok rośnie świadomość Polaków dotycząca zrównoważonego rozwoju i energooszczędnego budownictwa. Szukając mieszkania czy budując dom, coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na wygląd, czy lokalizację budynku, ale także na jakość jego wykonania. Planujący budowę domu coraz chętniej korzystają z porad ekspertów i szukają rozwiązań, które zapewnią im wysoki komfort mieszkania, a jednocześnie niskie koszty użytkowania.

Co nas czeka w budownictwie w 2015 r.?

Niezależnie od zmian ustawowych, sytuacji gospodarczej oraz ogólnych nastrojów, ludzie będą budować domy. Coraz więcej osób wychodzi z założenia, że decydując się na dom lepiej zainwestować więcej na etapie budowy, by później cieszyć się z oszczędności w jego użytkowaniu. Dlatego szukają innowacyjnych rozwiązań, które zwrócą się w przyszłości. Rośnie także świadomość korzyści płynących z wyboru domu efektywnego energetycznie oraz realnych kosztów jego budowy.

Zmiany w polskim prawie dotyczącym budownictwa jednorodzinnego wskazują, że mocno promowane będą rozwiązania sprzyjające efektywności energetycznej i ochronie środowiska naturalnego. Obserwujemy duży wzrost zainteresowania naszym standardem Multi-Comfort, mówi Henryk Kwapisz z Saint-Gobain. Wiele osób zdecyduje się na gotowe rozwiązania i projekty, by mieć pewność, że ich wymarzone domy spełniają wszystkie nowe normy energetyczne i środowiskowe.

Duże zmiany na rynku budowlanym nie martwią ekspertów Saint-Gobain, którzy z optymizmem patrzą w przyszłość.

Saint-Gobain jako Grupa od lat wdraża i promuje ideę zrównoważonego rozwoju, która jest istotnym elementem strategii naszej firmy. Aktywnie uczestniczymy w zachodzących na lokalnym rynku zmianach, wdrażając innowacyjne rozwiązania, które przyczyniają się do polepszenia komfortu użytkowników oraz jakości ich życia. Rok 2015 będzie pełen wyzwań, ale i pozytywnych zmian, mówi prezes François-Xavier Moser.

2015: rok Saint-Gobain

Dla Saint-Gobain rok 2015 jest pod wieloma względami wyjątkowy. Firma obchodzi bowiem swoje okrągłe, trzysta pięćdziesiąte urodziny. Z tej okazji zaplanowano szereg atrakcji i wydarzeń specjalnych, poprzez które na całym świecie Grupa będzie się dzielić 350 powodami, by wierzyć w przyszłość. 2015 jest dla Saint-Gobain rokiem wzmożonych działań edukacyjnych i wizerunkowych, mówi Ewa Świderska z Saint-Gobain. 9 stycznia, w trakcie inauguracji obchodów 350-lecia w Szanghaju uroczyście otwarto Mobilne Pawilony, które prezentują szeroki asortyment innowacyjnych produktów i rozwiązań, oferowanych przez naszą firmę. Również w Polsce czeka nas wiele atrakcji związanych z obchodami rocznicy. W tym momencie nie podam szczegółów, ale mogę powiedzieć, że 2015 będzie rokiem Saint-Gobain, zdradza Ewa Świderska.

źródło i zdjęcie: SAINT-GOBAIN

Dodano: 2015-02-20
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej