Projekty domów

Archipelag
Gotowy projekt domu Ewa wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
78.90m2
czytaj dalej
MTM Styl Sp. z o.o.
Gotowy projekt domu Imbir wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
50.50m2
czytaj dalej
Home Koncept
Gotowy projekt domu HomeKONCEPT 23 wizualizacja
Powierzchnia użytkowa
119.28m2
czytaj dalej
Zobacz wszystkie projekty
Topowe projekty domów energooszczędnych z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce.

Co wspólnego z alergią ma sposób ogrzewania pomieszczeń?


Nie wszyscy wiedzą, że ogromny wpływ na komfort życia osób z alergią ma również sposób ogrzewania pomieszczeń. Czy grzejnik rzeczywiście może pomóc? Oczywiście! Warto sprawdzić, czym powinniśmy się kierować w jego wyborze.

Marzec, a może kwiecień? Niektórym z nas kojarzą się z początkiem najprzyjemniejszej pory roku, innym z początkiem sezonu alergii wiosennych. Życie alergika do prostych nie należy, ale w znaczący sposób można je ułatwić, wprowadzając do domu kilka istotnych zmian.

Grzejnik w domu alergika

Pyłki, kurz i roztocza należą do najczęściej spotykanych alergenów. W przeciwieństwie do alergii pokarmowych czy zwierzęcych, ten rodzaj alergii wymaga gruntownych zmian w aranżacji domowej przestrzeni. Przede wszystkim, dom osoby uczulonej powinien być bardzo często sprzątany, czyszczony i regularnie odkurzany. Jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu domowników, powinniśmy pozbyć się zbierających kurz wykładzin, dywanów, zasłon, mebli pokrytych materiałem, a nawet roślin takich jak pelargonia, hiacynt czy begonia.

Co wspólnego z alergią ma sposób ogrzewania pomieszczeń? Bardzo dużo. Wewnątrz standardowych grzejników płytowych znajdują się  elementy konwekcyjne z profilowanej blachy, które nagrzewając się oddają ciepło do pomieszczenia. Wnętrze grzejnika płytowego ze względu na jego budowę jest niedostępne i bardzo trudne do wyczyszczenia. Drobinki kurzu i roztocza wywołujące reakcje alergiczne rozprzestrzeniają się w pomieszczeniach wraz z cyrkulacją ciepłego powietrza.

Najzdrowszym rozwiązaniem będą więc takie modele grzejników, które w łatwy sposób możemy oczyścić z zalegającego kurzu. W odpowiedzi na potrzeby wymagających klientów specjaliści marki Purmo opracowali linię grzejników płytowych higienicznych - Purmo Hygiene. Najczęściej wybierane modele płytowe Hygiene, Ventil Hygiene, Plan Hygiene oraz Plan Ventil Hygiene  polecane są do mieszkań alergików. Wyglądają podobnie do klasycznych grzejników płytowych, jednak pozbawione są wewnętrznych elementów konwekcyjnych, osłon bocznych i osłony górnej. Dzięki temu ich wnętrze jest dostępne i może być regularnie czyszczone za pomocą wilgotnej szmatki lub specjalnej szczotki do kurzu.

W przychodni i laboratorium

Grzejniki serii Hygiene są również idealnym wyborem do pomieszczeń o podwyższonych wymaganiach higienicznych. Miejsca takie jak szpitale, przychodnie i laboratoria wymagają najwyższych standardów czystości i bezpieczeństwa. Zakurzone pomieszczenia mogą być bowiem groźne dla zdrowia lub potęgować powikłania chorobowe u pacjentów. Wśród modeli linii Hygiene znajdziemy zarówno te o klasycznym wyglądzie, czyli z profilowaną płytą, jak i bardziej nowoczesne, wyróżniające się idealnie gładkim wykończeniem płyty czołowej. Dodatkowo, zawieszenia grzejników typu Hygiene pozwalają spełnić wymagania stawiane przez przepisy dotyczące obiektów służby zdrowia i innych o podwyższonej aseptyce. Wszystkie modele grzejników Hygiene posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.

źródło i zdjęcie: Purmo

Dodano: 2015-03-31
Artykuł sponsorowany
Łazienka na poddaszu jasna i wygodna

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystamy codziennie. Powinna być więc wyposażona w produkty najwyższej jakości. Nowe, odporne na wilgoć, trzyszybowe okno dachowe VELUX GLU to wygoda użytkowania, a także gwarancja niezwykłej trwałości. czytaj więcej

Poradnik
Pokrycie dachowe mocuje się do konstrukcji dachu za pomocą różnego rodzaju łączników. W przypadku dachówek są to spinki dekarskie. Ich kształt i długość muszą byćdopasowane do wymiarów łat dachowych oraz rodzaju dachówek. To samo dotyczy także gwoździ i wkrętów, niezbędnych... Czytaj więcej
Polecane artykuły
Głównym wyróżnikiem instalacji grzewczych z pompą ciepła jest rodzaj źródła dolnego, z którego jest pobierane ciepło. Czytaj więcej